YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyelerden DHKP-C’ye tam destek
İstanbul’da 4 CHP’li belediye, DHKP-C’nin sempatizanlarını işe almanın yanı sıra militanların yararlandığı bina yapıp, kütüphane de açtı.
CHP'li belediyelerden DHKP-C’ye tam destek
09 Şubat 2016 / 09:43 Güncelleme: 09 Şubat 2016 / 10:02

PKK-DAEŞ gibi terör örgütleriyle mücadele sürerken CHP’li Maltepe, Ataşehir, Şişli ve Sarıyer Belediyeleri bir başka terör örgütü olan DHKP-C’nin sempatizanlarını işe alarak örgüte maddi destek sağlıyorlar. Belediyeler bununla da kalmadı. Örgüte bina yapıp, kütüphane açtılar.    

250'YE YAKIN MİLİTAN ÇALIŞIYOR

CHP’li belediyelerin, DHKP-C’nin sempatizanlarını işe aldığı ve örgüte parasal yardım ve kaynak sağladıı ortaya çıktı. İstihbarat birimlerinin elde ettiği bilgilere göre, bu belediyelerde 250'ye yakın DHKP-C sempatizanı ve yakını çalışıyor. 

ÖRGÜTÜN BİNALARINI YAPIYORLAR

Örgütün kontrolünde olan Maltepe Gülsuyu’nda Engin Çeber Kütüphanesi ve Mahir Hüseyin Ulaş Parkı yaptırıldı ve yenilendi. Ataşehir Belediyesi’nde DHKPC-nin mahalli alan yapılanması olan Mustafa Kemal Anadolu Haklar Derneği tamamen belediyenin kaynaklarıyla inşa edildi ve kullanıma açıldı. Sarıyer Belediyesi ise Armutlu’da devam eden Gençlik Federasyonu inşaatına destek verdi. 

 

AKŞAM

 // Mehmet
Kendileride o alt yapıdan yetişip bu günlere geldiler. Şimdide vefa borcu ödüyolar....
09 Şubat 2016 16:36
cehape'nin
 // uykucu
teror orgutlerine destek olmasina niye sasiriyorsunuz ki?
Adamlar memleketin basina bela olmak icin varlar....
09 Şubat 2016 Salı 10:26
 // Fenerli
Bu chplilerin alayı terörizmi yahu...
09 Şubat 2016 09:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler