YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyeden 'tarihi' hata
CHP'li belediyeden 'tarihi' hata
27 Ekim 2010 07:49
İzmir'de CHP'li Konak Belediyesi, hala Cumhuriyet'in 86. yılını kutluyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 87. yıldönümü kutlamalarına çok kısa bir süre kaldı. Ancak İzmir'de CHP'li Konak Belediyesi, hala Cumhuriyet'in 86. yılını kutluyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Konak Belediyesi tarafından asılan afişlerde, Cumhuriyetin kaçıncı yılını kutlayacağımızla ilgili çelişkili bilgiler yeralıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyet Bayramı ile ilgili astığı afişlerde, doğru tarih olan 87. yıldönüm kutlanırken, Konak Belediyesi'nin afişinde ise 86. yıldönümü kutlanıyor.

Her iki belediye tarafından Karabağlar ilçesi Üçyol Meydanı'nda asılan iki farklı kutlama afişindeki bu yanlışlık vatandaşların dikkatinden kaçmadı. Duruma tepki gösteren vatandaşlardan Onur Metin, kentin 'Cumhuriyet'in Kalesi' olarak adlandırıldığını belirterek, bu durumun İzmir'e yakışmadığını söyledi. Metin, "Bir belediye doğrusu olan 87. yılı kutlarken, diğeri ise hala 86. yılda kalmış, hala onu kutluyor. Böyle birşey olur mu? Bu nasıl belediyecilik? İzmir'e yakışmadı" diyerek tepkisini dile getirdi. (Cihan)
 

sahin
 // cumali
yaw bu chp li belediyelerin kacıncı pot ları bukadar mı cahil olur bu chp liler....
27 Ekim 2010 16:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler