YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyeden Peygamber Efendimiz'e saygısızlık
Charlie Hebdo’nun Peygamberimize hakaret içiren karikatürleri, Cumhuriyet’in ardından CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin resmi gazetesinde de yayınlandı.
CHP'li belediyeden Peygamber Efendimiz'e saygısızlık
26 Ocak 2015 / 10:23 Güncelleme: 26 Ocak 2015 / 10:25

Kadıköy Gazetesi, Fnansız dergisinin karikatürlerini yayınlamakla da kalmadı, ‘Yaşasın Karikatür!’ manşeti ile açıkça İslam düşmanlarının safında yer aldı.

Charlie Hebdo dergisinin Türkçe nüshalarını yayınlayarak halkın kutsallarına ve hassasiyetlerine adeta savaş açan bir kesimin fütursuzca sürdürdüğü tahrik devam ediyor. Charlie Hebdo’nun Türkçe özel sayısını yayınlayarak büyük tepki çeken Cumhuriyet Gazetesi’nin ardından, CHP’li Kadıköy Belediyesi’nden de ‘Charlie’ye şok bir destek geldi.

Halkın parasıyla

Belediye imkânlarıyla bastırılıp ücretsiz dağıtılan ve Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun sahibi olduğu Kadıköy Gazetesi, 16 – 22 Ocak tarihli 771. sayısında Charlie Hebdo Dergisi’nin karikatürlerini yayınladı. Bununla da kalmayan gazete, “Yaşasın Karikatür!” manşeti ile açıkça İslam düşmanlarının safında yer aldığını duyurdu.

Desteklemişti

Daha önce de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu İslam düşmanı derginin Hz. Peygamber’i karikatürize eden küstah yayınlarını Türkiye’ye taşıyan Cumhuriyet Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer'i telefonla arayarak destek açıklamasında bulunmuştu.

Ödüllendirdi

Kılıçdaroğlu, bundan bir süre önce de yine Efendimiz’e türlü hakaretlerin yapıldığı ‘ekşisözlük’ isimli yapıyı ziyaret ederek, halkın kutsal değerlerine saldırmaları sebebiyle mahkemelerce mahkum edilen saldırganlara ödül vermişti.

 

18:53
 // +++
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
26 Ocak 2015 18:53
kadıköy gazetesi
 // usta
özgürlük neyinize yahudi köpekleri siz ilk önce kendi iradenizi bir bulun haysiyetsiz nankörler
.......
26 Ocak 2015 13:05
10:32
 // yílmaz
yaşasın zalimler hainler kafirler münafıklar için cehennem...
26 Ocak 2015 10:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler