YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediyede Aleviler cemevine dilekçe ile giriyorlar!
Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı iki cemevine Alevilerin dilekçe ile girdiğini ve cemevlerinde belediye memurlarının bulunduğunu belirtti.
CHP'li belediyede Aleviler cemevine dilekçe ile giriyorlar!
12 Şubat 2015 / 13:02 Güncelleme: 12 Şubat 2015 / 13:43

Kanal A'da yayınlanan ve Fatih Şahin'in sunduğu 'Çerçeve' programına katılan Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, İzmir Belediyesi'nin Aleviler'e yönelik skandal bir uygulamasını kamuoyuna açıkladı.

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin'in konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

"CHP 12-13 yıldır iktidardan uzakta, ne tek başına iktidar ne de koalisyon ortağı... Ama yerelde iktidar olduğu yerler var. Ben İzmir'den geliyorum. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi' de İzmir'de iki tane Cemevi yaptı. Bir tanesi Bornova Atatürk Mahallesi'nde diğer iise Çiğli'de... Ama bu cemevlerine ibadet etmek için gitmek için Aleviler dilekçe veriyorlar müracaat ediyorlar. Diyorlar ki biz şu gün ibadet etmek için şurada Allah demek istiyoruz, Kur'an okumak istiyoruz, kurban kesmek istiyoruz ya da bir lokma dökmek istiyoruz... İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe veriyorlar. Bu dilekçeleri belediye alıyor, günlerce inceliyor tetkik ediyor. Beğenirse evet diyor beğenmezse hayır diyor. Diğer kardeşlerimiz empati yapsınlar Cuma Namazına giderken müftülüğe dilekçe verip izin aldıklarını düşünsün. Ya da Hristiyan inancına sahip kişinin pazar günü kiliseye gitmek için dilekçe yazdığını düşünsünler. CHP'nin Alevilere bakışı bu arka bahçe...

Cemevi yapıyorsunuz, müdürü belediyenin memuru. Güvenlik görevlisi belediyenin memuru, çalışan belediyenin memuru. Yani Cemevine mi gidiyorsunuz, belediyedeki imar müdürlüğüne mi gidiyorsunuz belli değil!"

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler