YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediye Suriyelileri kovdu!
CHP'li belediye Suriyelileri kovdu!
28 Temmuz 2014 12:50
CHP'li Mudanya Belediyesi, parklarda yatıp kalktıları gerekçesiyle Suriyeli mültecileri ilçe dışına çıkardı.

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Bursa’nın Mudanya ilçesine sığınan Suriyeli aileler, sahili ve parkları mesken tutmaları üzerine Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe dışına çıkarıldı.
 
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Bursa'nın Mudanya ilçesine sığınan Suriyeli aileler, sahili ve parkları mesken tutmaları üzerine Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe dışına çıkarıldı.
 
Parklarda yatıyorlar diye ilçe dışına attılar
 
İlçede Suriyeli göçmenlerin sayısının her geçen gün artması ve camilerde, sokaklarda dilenerek kazanç sağlamaya çalışmalarının ardından belediye göçmenleri ilçe dışına çıkarma kararı aldı.
 
"Mudanya halkını bezdirdiler" dediler
 
Belediyenin sitesinde "Mudanya halkını adeta bezdirdiler" gibi ifadelerin kullanıldığı bilgi notunda Suriyeli göçmenler için şu ifadeler kullanıldı:
 
"Özellikle, binlerce insanın huzur turu attıkları Güzelyalı sahili kordon boyunda kimseye aldırış etmeden çoluk çocuk yerlere serdikleri yataklara gelişi güzel olarak yatarak insanları adeta tedirgin ediyorlardı. Aynı görüntülerin Mudanya Belediye sarayı karşısında bulunan İsmet İnönü bulvarında da yaşandığı ve ilçe halkının yoğun şikayetleri karşısında zabıta müdürlüğü ekiplerince Suriyeli sığınmacılar ilçe dışına çıkarılmaya başlandı."

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler