YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Belediye ağaçları söktü AK Parti ayaklandı!
İzmir’in Bergama ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri CHP’li Belediye tarafından otopark yapımı için ağaçların sökülmesini protesto ettiler.
CHP'li Belediye ağaçları söktü AK Parti ayaklandı!
27 Ekim 2013 / 22:08 Güncelleme: 27 Ekim 2013 / 22:23

Ağaçların sökülmesine karşı yapılan eylemde basın açıklaması yapan AK Parti İlçe Başkanı Raşit Ürper, “Cumhuriyet Halk Partili Bergama Belediyesi, Bergama’nın en güzel yerinde insanların el emeği göz nuru ile yetiştirdiği çam ağaçlarını kökleyip götürüyor.

Bütün Bergama halkının da gözünü boyayarak 'Ben, bu ağaçları köklüyorum ama başka bir yerde ekeceğim bu ağaçlar yine hayat bulacak.’ diyor. Kesinlikle yalan söylüyor. Çünkü köklenen çam ağaçları 2 yaşını geçmişse başka bir yerde yetişmesi mümkün değil. Bunu gitsinler yetkililere sorsunlar." dedi.

CHP'nin, geçmişte üç beş ağaç için diyerek Gezi Olayları'na, şimdi de ODTÜ'deki yol protestolarında taraf olduğunu ifade ederek, "Biz bu eylemi Cumhuriyet Halk Partililerin insanları kandırmak için, insanların gözünü boyamak için ne kadar yalan yanlış hareket ettiklerini ispatlamak için yapıyoruz. Burada çam ağaçları sökülüyor. Başka yere dikileceği söyleniyor. Ama yalan ve yanlış. Çünkü bu çam ağaçlarının tekrardan hayat bulması mümkün değil.

Ama, dün İstanbul’da üç tane Akasya ağacı sökülüyor diye bütün milleti yollara döken, yollardan taşları söküp polisimize taş atan, güvenlik güçlerimize saldıran ve güvenlik güçlerimizin araçlarını tahrip eden ve ayrıca Taksim Meydanı’ndaki vatandaşlarımızın dükkanlarını tahrip eden zihniyetin temel dayanağı ‘Biz çevreciyiz, biz yeşili korumak için bunu yapıyoruz.’ demişlerdi.  

Aynı insanlar, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde yol yapımı için ağaçların kaldırılması söz konusu olduğunda biz yeşili koruyoruz, biz ağaçları koruyoruz diye bir sürü eylemler yapıyorlar ve polisimize saldırarak, taş atarak bizim devletimizin, milletimizin milli araçlarını tahrip ediyorlar.

Aynı anlayış bu yeşil ağaçları, 30 - 40 senelik çam ağaçlarını köklüyor ve sesleri çıkmıyor. Nerede bu tencere, tavayla günlerce Bergama’da günlerce gezi eylemlerini protesto eden zihniyet nerede? Biz aynı anlayışı, aynı düşünceyi burada göstermelerini istiyoruz. Aynı Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı, burada sökülen ağaçlara kayıtsız kalıyor. Bu iki yüzlülük, bu iki ayrı karakterdeki davranış nerede?" diye konuştu.

Ürper'in basın açıklamasının ardından AK Partililer, bölgeden ayrıldı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler