YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Başkan'dan Önder'e sert tepki
CHP'li Başkan'dan Önder'e sert tepki
20 Şubat 2013 12:09
BDP İstanbul Milletvekili Sırıı Süreyya Önder'in Sinop'taki olaylarla ilgili açıklamalarından sonra CHP'li Sinop Belediye Başkanı açıklamada bulundu.

BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sinop'ta yaşanan saldırının arkasında CHP'li Belediye Başkanı Ergül'ün açıklamalarının olduğunu öne sürmesi üzerine Başkan Ergül açıklama yaptı. Ergül, "Bunu ispat etsinler bırakın belediye başkanlığını bırakmayı doğduğum büyüdüğüm bu kenti de terk ederim" dedi.

BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sinop’ta yaşanan saldırının arkasında CHP’li Belediye Başkanı Ergül’ün yerel gazetelere verdiği açıklamalarının olduğunu öne sürmesi ve "Sinop'un vebali Sinop'un belediye başkanının üzerindedir" açıklaması üzerine Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül açıklamayı değerlendirdi. Ergül, "Son bir hafta içerisinde değerli arkadaşlar benim ne yerel basınla ne genel basınla ne radyoyla ne televizyonda bu anlamda en ufak bir temasım olmadı. Ne kimse bana bir soru sordu ne de ben bir açıklamada bulundum. Ama ne hikmetse sanki ben Sinop'ta bu işleri organize eden bir kişiymiş gibi çok anlamsız böyle çok terbiyesizce bir yaklaşımla karşı karşıya kaldım. Dolayısıyla bu suçlamaların hiç birini kabul etmiyorum. Hatta şu noktaya getirdiler. Sinop'un ismini geçmişte çok acı bir olay olan Madımak olaylarıyla eşdeğer tutmaya çalıştılar. Sinop bunu hakketmiyor. Sinoplular bunu hak etmiyor. Burası Türkiye'nin en özgür en eğitimli insanlarının bir arada yaşadığı bir kent. Dolayısıyla şiddetle bu ifadeleri reddediyorum. Ve şunu söylüyorum eğer beni işte gazetelerde fersah fersah beyanatlarım çıkmış böyle bir gazeteyi böyle bir haberi buldukları anda bunu ispat etsinler. Böyle bir şeyin olduğunu ben bırakın Belediye Başkanlığını doğup büyüdüğüm atalarımın ataları bu kente bu kenti terk ederim. Ben böyle bir insanım. Bizim aslımız neslimiz bellidir. Bizim ağzımızdan yalan bir ifade hiç kimse bugüne kadar duymamıştır. Ben şimdi o gazeteleri gönderiyorum arkadaşlara. Açsınlar baksınlar orada kim böyle bir şey yapmış Sinop Belediye Başkanı'yla uzaktan yakından ne alakası varmış. Bunlar çok çirkin şeyler" diye konuştu.

 

İHA

12:40
 // Kenan Akkuş
İFTİRA
Evet, bu yazdıklarım şimdilik iftira, çünkü somut deliller yok ortada.
Sinopta yaşananlar, tamamen Valinin ve Emniyetin organizasyonudur. Sinop halkı ve Belediye başkanıyla alakası yok. Böyle olağanüstü bir durumda vali neden yerinde yok. Polisin, eheh he he olum dur yapma geç bu tarafa gibi şımartıcı ve pravakatörlere göz kırpması, göstericileri gözüyle alkışlaması her şeyi gösteriyor. Sorumlu vali ve emniyet amiri görevden alınıp sorgulanmadıkça, bu yazdıklarım iftira olarak kalacaktır....
20 Şubat 2013 12:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler