YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkan AK Parti'ye katıldı
CHP'li başkan AK Parti'ye katıldı
06 Haziran 2011 23:58
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı Beldesi'nin CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti.

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı Beldesi'nin CHP'li belediye başkanı Ahmet Kesgin ile 3 CHP'li, bir de Demokrat Partili Belediye Meclisi üyesi AK Parti'ye katıldı. AK Parti'ye geçenlerin rozetini Bakan Eroğlu taktı.  

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, seçim bölgesi Afyonkarahisar'da seçim çalışmaları çerçevesinde belde ziyaretlerini devam ediyor. İhsaniye'ye bağlı Yaylabağı beldesine gelen Eroğlu, burada halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kendisini bekleyenlere seslenen Eroğlu, "Merkezi yönetim var, bir de mahalli idare var. Merkezi yönetim bir uçağın kanadıysa, belediye bir diğer kanadıdır. Biz şimdi ikinci kanadı da uçağa takıyoruz. Başkanımızı tebrik ediyoruz. Bundan böyle de çok daha güzel hizmetler yapacağız. Neticede AK Parti tek parti. Başka şansı yok" dedi. 

Eroğlu, beldede yaptığı konuşmada 12 Haziran'da çok önemli bir seçim yapılacağını belirterek bu seçimde AK Parti'nin tekrar gümbür gümbür iktidara gelmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda herkesin desteklerinin olması gerektiğini aktaran Eroğlu, "AK Parti inşallah tekrar gümbür gümbür iktidara gelecek. Bunun için hazır mısınız? Pazar günü sandık başına gittiğinizde Allah izin verirse ilk sırada olan AK Parti'nin üzerine evet mührünü gümbür gümbür vuracaksınız" diye konuştu.  

AK Parti tabanı ile CHP ve MHP tabanlarının farklı olmadığına dikkat çeken Bakan Eroğlu, "CHP tabanı ile üsttekiler arasında bir irtibat var mı yok mu? Yok. MHP'de de öyle. Afyonkarahisar'da birlik beraberlik içinde bütün partiler tek parti olarak AK Parti'ye oy verirse hizmetler daha güzel gelir, daha güçlü gelir" şeklinde konuştu. AK Parti'nin tekrar iktidara gelmesi durumunda yatırımların daha da artacağını belirten Eroğlu, şöyle devam etti: "Geçmişten kalan borçlar artık bitti. Hortumlanan paraları ödedik. Bankalar hortumlanmıştı. Onlar bitti artık. Şimdi Allah izin verirse başbakanımızın ustalık döneminde artık şimdiye kadar yapılanın 5 katı kadar yatırım yapılacak." 

Eroğlu konuşmasının ardından, iki dönemdir CHP'nin adayı olarak Yaylabağı Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Kesgin'e AK Parti'ye geçmesi nedeniyle parti rozeti taktı. Kesgin'in yanı sıra Yaylabağı'nin CHP'li Belediye Meclis üyeleri Arif Kaya, Ali Akyar, Ahmet Çakmak ile Demokrat Partili Belediye Meclis üyesi Bekir Dülger de AK Parti'ye geçti. 

Belediye Başkanı Ahmet Kesgin de hizmetlerden daha çok yararlanmak için AK Parti'ye geçtiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptıklarını da takdir ettiğini söyledi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler