YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li Altay'dan Bağış'a: 1,5 milyon doları aldın mı?
TBMM Genel Kurulu'nda söz alan Egemen Bağış; "Şu anda bir kişilik ve itibar suikasti ile karşı karşıyayız. Türkiye'de bir çetenin, bir komployla Meclis'i, hükümeti, siyaset kurumunu lekelemeye çalışmasıyla karşı karşıyayız" dedi.
CHP'li Altay'dan Bağış'a: 1,5 milyon doları aldın mı?
20 Aralık 2013 / 23:51 Güncelleme: 20 Aralık 2013 / 23:50

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, bütçe görüşmelerinin son gün toplantılarında kendisine sataşma olduğunu söyleyerek Meclis'te söz aldı.

Hakkındaki iddialarla ilgili söz alan Bağış, kürsüden şunları söyledi; "Bugün TBMM Genel Kurulu'nda gerçekten üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. Meclis'in çatısı altında yaşanmaması gereken bir takım sözel saldırılar, tempo tutmalar, hoş olmayan olaylar yaşandı. Ama sabrettim, Yunus Emre'nin dediği gibi 'Edebim elvermez edepsizlik edene, susmak en güzel edebi elden gidene' dedim. Ama burada son noktada tempo tutularak adımın sanki stadyumda bir futbolcunun tezahüratı yapılır gibi yapılması sonrası sizlerin huzuruna çıkmayı uygun gördüm. Şundan herkes emin olsun; alnımız ak başımız dik. Ne muhalefet ne iktidar milletvekillerinin hiçbirinin başına gelmesini arzu etmem. Ama şu anda bir kişilik ve itibar suikasti ile karşı karşıyayız. Türkiye'de bir çetenin, bir komployla Meclis'i, hükümeti, siyaset kurumunu lekelemeye çalışmasıyla karşı karşıyayız. Burası TBMM Genel Kurulu, burası kimsenin tapulu malı değil, burası milletin. Ben bu sıralarda oturup milletin huzuruna çıkmaktan onur duyarım. Başkaları gibi yabancı elçiliklerin rezidanslarında başka büyükelçilerin huzuruna çıkmam."

CHP sıralarından Bağış konuşurken de itirazlar ve protestolar yükseldi.

"1 buçuk milyon doları aldın mı almadın mı, gel cevap ver"

Egemen Bağış'ın konuşmasının ardından söz alan CHP'li Engin Altay; "Bu manzara bile suçluluğunuzun telaşıdır. Egemen Bağış'a soruyorum.

Deniyor ki '1 buçuk milyon dolar parayı alırken çekilmiş görüntün var. Sen 1 buçuk doları aldın mı almadın mı, gel cevap ver" diye konuştu.

Bu arada, kapanış konuşmasını yapan Bülent Arınç selamlama esnasında "Tüm siyasi partilerin milletvekillerini saygıyla selamlıyorum. Ancak Kamer Genç hariç" dedi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler