YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li 57 vekil siper oldu!
Ankara'da bugün kritik bir gün yaşanıyor... 81 ilden gelen protestocular Torba yasasına karşı Ankara'da toplandı. Eylemcilerin arasında CHP'li vekiller de katıldı...
CHP'li 57 vekil siper oldu!
03 Şubat 2011 / 11:43 Güncelleme: 03 Şubat 2011 / 11:59

TBMM'de görüşülmekte olan “Torba Yasa Tasarısı”nı protesto etmek üzere çeşitli illerden hareket eden KESK, DİSK, TMMOB ve TTB üyeleri, Ankara'da toplandı. Meclis'in etrafında insan zinciri oluşturmak için yürüyen binlerce eylemciye CHP'li 57 vekil siper oldu. Kızılay meydanında barikat kuran polis , grubu dağılmaları yönünde uyarıyor.

81 İLDEN GELEN EYLEMCİLER ANKARA'DA TOPLANDI

KESK, DİSK, TTB ve TMMOB tarafından Torba Yasa Tasarısı’nı protesto etmek amacıyla organize edilen eyleme katılmak isteyenler 160 otobüsle Ankara'ya hareket etti. 80 otobüs Ankara'ya ulaştı. 80 otobüsle gelen eylemciler ise geldikleri kentte polis engeli ile karşılaştığı için henüz Başkent'e varamadı.

Aysel ALP yazıyor hurriyet.com.trKimlik kontrolleri yapıldıktan sonra Ankara'ya ulaşan grup, üç koldan gelerek Kurtuluş Kavşağı'nda toplandı. Sendika üyeleri Meclis’e yürüyerek Meclis çevresinde bir insan zinciri oluşturmaya çalışacak.

VALİLİK 'İZİN VERİLMEYECEĞİNİ' AÇIKLAMIŞTI

Ankara Valiliği de hafta başında yaptığı açıklamada bu eylemi “yasadışı” ilan ederek, Meclis çevresinde herhangi bir eylemin yapılmasına izin verilmeyeceğini ve eylem yapılması konusunda ısrar edildiği takdirde emniyet kuvvetlerinin eylemcilere engel olacağını, yaşanan tüm olaylardan eylemi organize edenlerin sorumlu tutulacağını açıkladı.

POLİSTEN 'DAĞILIN' ANONSU

Polis, Ziya Gökalp Caddesi'nde toplanan kalabalığı ''Ankara'nın en ana arterini kapattınız. Yaptığınız yasal değil, basın açıklaması yapın ve dağılın'' diyerek uyardı.

BİNLERCE SENDİKALIYA CHP'Lİ VEKİLLER SİPER OLDU

Eyleme katılan binlerce kişi Ziya Gökalp Caddesi'nden Kızılay'a kadar yürüdü. Korteje 57'li CHP'li siper oldu. CHP'li vekiller kortejin önünde kol kola girdi, polis barikatının kurulduğu Kızılay'a kadar yürüdü. Kızılay girişinde dağılmaları yönünde 'uyarı' yapılan eylemciler ''Tayyip sonun Mübarek olsun'' şeklinde slogan atıyor.

Grup, “Torba” tasarının geri çekilmesini isteyen pankartlar taşırken, eylem alanına üzerinde torba bulunan bir maket de getirdi.

CHP'LİLER DE DESTEK İÇİN EYLEMDE

Eyleme başta CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran olmak üzere 57 CHP'li vekil ile HAS Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu da destek veriyor.

VALİLİĞİN 'YASADIŞI' KARARINA TEPKİLER

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, ''Sayın Başbakan diğer ülkelerde yapılan eylemler için 'halkın sesine kulak verin' derken ülkemizde halkın kulağı tıkanıyor'' dedi, KESK Başkanı Döndü Taka Çınar ise, sembolik zincir oluşturacaklarını belirterek, ''Tunus ve Mısır'daki gelişmeler onları korkutmuş olabilir'' ifadelerini kullandı. Yasağı 'sıkıyönetim mantığı' olarak değerlendiren TTB Başkanı Eriş Bilaloğlu da, ''İşçiler, emekçiler haklarını arayınca yasaklar hatırlanıyor'' şeklinde konuştu. (Hürriyet)
 

inşalla hep yanimizda olur
 // BİLAL YEŞİLTEPE
umarim oy için değildir chp'yi hep yanimizda görmek istiyoruz...
03 Şubat 2011 22:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler