YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den yeni bir çatı mi geliyor?
Haziran'da yapılacak genel seçimlere CHP'nin 'merkez sağ'dan eski AK Partili isimlere teklif götüreceği ileri sürüldü.
CHP'den yeni bir çatı mi geliyor?
25 Ocak 2015 / 10:21 Güncelleme: 25 Ocak 2015 / 10:25

Ankara kulisleri CHP'nin Haziran'daki genel seçimler öncesi 'yeni çatı' projesini konuşuyor. İddialara CHP Abdüllatif Şener, Ali Müfit Gürtuna ve Nazlı Ilıcak'a teklif götürecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Ocak Çarşamba günü kendini ziyaret eden CHP heyetine, "İsmet Paşa, Yaşar Kemal'e, tek kanatlı kuş uçmaz demişti. Biz yeni CHP'yi uçurmak yani çift kanatlı yapmak için merkez sağ isimleri aday yapacağız" dedi.

Şener ve Gürtuna ilk isimler

CHP Lideri, 22 Ocak Perşembe akşamı İstanbul’da işadamlarıyla bir araya geldi. Bir işadamının evsahipliğinde gerçekleşen yemeğe AK Parti’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna da katıldı. İki isim "Partiye katılacak mısınız?" sorularına kapıları kapatmadı.

Kılıçdaroğlu böylelikle, “Merkez sağa da, sola da kapımız açık” mesajı verdiğini ilan etti.

Ilıcak sürprizi

Kılıçdaroğlu'nun "merkez sağ" projesine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Demirel'den destek istedi.

Ayrıca Abdüllatif Şener ve Ali Müfit Gürtüna isimlerinin yanında Cemaat'e yakınlığıyla bilinen Nazlı Ilıcak'ın da partiye katılacağı ifade ediliyor. Ilıcak'ın Bursa'dan aday gösterilmesi bekleniyor.

10:40
 // Misafir
İktidar olmanız için tayyip erdoganı tranfer etmeniz lazım. Yoksa boşuna uğraşmayın...
25 Ocak 2015 10:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler