YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den tahliyelere yorum...
CHP'den tahliyelere yorum...
13 Aralık 2011 14:39
Dün akşam şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bazı sanıklar tahliye edildi. Tahliyeler büyük sevinçle karşılandı. Zaten dışardada kutlamalar yapıldı. CHP'li Gök de bu kutlamalrın bu sevinçlerin tutuklu bulunan vekillerle ilgili de olması gerektiğ

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, ''şike cezalarını indiren kanunun'', ikinci kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunulmasının ardından Metris cezaevinde tahliye sevinci yaşandığını belirterek, ''Metris'in önünde tahliye olanların sevincini, tutuklu milletvekillerinin de onlara oy verenlerin de yaşaması gerekiyor'' dedi.

Gök, TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında, ''bazı milletvekillerinin halen tutuklu olmasının, Meclisin onlara sahip çıkmamasından kaynaklandığını'' öne sürdü.

İktidarın, tutuklu milletvekilleri konusunda üzerine düşeni yapmadığını da ileri sürene Gök, şöyle devam etti:

''Hükümet, bu konuya yüreğini kapatmış durumda. Peki muhalefet ne yapıyor  Kendi partim dahil 3 muhalefet partisinin 8 milletvekili içeride. Bu durum, bu ülkenin ayıbı olarak dünya kamuoyunda konuşuluyor. Bu ne yaman çelişkidir  Meclis bu yapıyla bu işi çözemez. Adalet Bakanı'nın bu konudaki beyanları bir gün yüzüne tokat gibi inecektir. Asıl olan özgürlüktür, asıl olan tutuksuz yargılanmaktır.''

''Silivri'ye duruşmayı aldırmak, orada duruşmaya çıkmak ayrı bir kariyer makamı haline geldi'' diyen Gök, Silivri'de mahkeme düzenleme yanlışının bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Gök, ''Bundan sonra tüm özel yetkili mahkemeler Silivriler mi yaratacak '' sorusunu yöneltti.

Gök, bir gazetecinin, ''Siz bu tip toplantıları gruptan habersiz yapıyorsunuz. Geçenlerde Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu'nun basın toplantılarının habersiz yapılmamasına ilişkin bir açıklaması olmuştu. Nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusuna, ''Benim savunduğum her şey parti politikasıdır, tüzüğüdür. Ben parti içi demokrasiye inanırım. Parti içi diktaya, hiçbir partinin hiçbir milletvekilli izin vermez. Altını çizerek söylüyorum, bunları kendi partime yönelik söylemiyorum'' yanıtını verdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler