YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den şok suçlama
CHP Genel Başkan Deniz Baykal'a suikast iddiası haberi güne damgasını vurdu. Konuyla ilgili CHP'li Önder Sav açıklama yaptı... Sav'ın hedefindeki isim ise Mustafa Sarıgül'dü...
CHP'den şok suçlama
08 Mayıs 2010 / 14:39 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 16:07

CHP lideri Baykal'a suikast yapılacağı yönündeki iddialar gündeme bomba gibi düştü. CHP'den konuyla ilgili açıklama yapan isim ise Önder Sav oldu...

Sav hem suikast iddiasıyla ilgili hem de CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baydok'a ait olduğu iddia edilen yatak odası görüntüleri ile ilgili konuştu...

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, bu tür saldırıların yeni olmadığını dile getirerek, gizli kamera kayıtlarıyla ilgili gerekli incelemelerin yapıldığını ve konunun gizliliği açısından bu olayla ilgili soruları yanıtlamayacağını söyledi...

Kameraların karşısına geçen Genel Sekreter Önder Sav, Baykal'a suikast düzenleneceğiyle ilgili Emniyete geldiğini söylediği bir ihbarı okudu. Ancak Sav, herkesin merak ettiği ilişki kasediyle ilgili fazla konuşmadı. Sav bu konuyla ilgili soru soran gazetecileri de susturdu.

Asıl önemli konunun polise gelen suikast ihbarı olduğunu söyleyen Önder Sav, gazetecilerden Baykal'ın ilişkisiyle ilgili soru sormamalarını, bu yöndeki soruların cevaplamayacağını belirtti.

EMNİYETE BAYKAL'A SUİKAST İHBARI MAİLİ GELDİ


15 Nisan'da İstanbul Emniyetine yapılmış olan bir ihbar var. Baykal'a suikast yapılacağıyla ilgili. İstanbul emniyeti Ankara'ya bildiriyor. Ankara emniyeti de alt birimleri bilgilendiriyor.

Ben Emniyet Genel Müdürlüğüyle temasa geçtim. Konuyla ilgili görüştüler. ama yeterli bir bilgi yeterli verilerden uzak olduğu saptandı. Bize aktarılan.

Alınan bilgiler ilginç. İstanbul Emniyet Müdürlüğü gelen ihbarla ilgili sadece bilgi vermekle yetinmemiş. İhbarın kaynağını araştırmış. İhbarın bir internet kafeden bir CD'den aktarıldığını saptıyor.

Allah aşkına devletin istihbarat birimleri ne güne var. Anayamuhalefet partisinin genel başkanını koruma ve kollama görevi vardır.

Emniyetin Baykal'a suikast yapacakların insafına bakma hakkı yoktur.

CHP SARIGÜL'Ü İŞARET ETTİ

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Genel merkezinde yaptığı açıklamada  "Mustafa Sarıgül'ün organize suç örgütü lideri Mithat Yılmaz'a Deniz Baykal'ı vurdurma talimatını verdirdiğini, bu işin karşılığında da Yılmaz'a 400 bin dolar para ödendiğini, bu paranın Şişli Belediyesinin kasasından, Mithat Yılmaz'ın şirketine verildiğini" açıkladı.

İLİŞKİ İDDİASI

CHP bu tür davranışlara bu tür saldırılara ilk kez muhatap olmuyor.

Önder Sav, gazetecilerin ilişkiyle ilgili sorularına o konuya girmiyeceğim. Mahkeme gizlilik kararı aldı demekle yetindi.

ÇAPKIN: İHBAR DOĞRU

Deniz Baykal'a suikast iddiasıyla ilgili açıklama yapan diğer bir isim ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın oldu... İddiayı doğrulayan Çapkın,  Baykal'a suikast yapılacağı ihbarının doğru olduğunu, ancak henüz gözaltına alınan olmadığını belirtti. Emniyet Müdürlüğü çıkışında gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Çapkın, "Konu doğru. Ancak adliye boyutunda henüz operasyona dönüşmüş bir çalışma yok. Gözaltında kimse yok. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor" diye konuştu.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler