YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den seçim taktiği: Önce yoldaş! Sonra şerefsiz
CHP'den seçim taktiği: Önce yoldaş! Sonra şerefsiz
CHP'den seçim taktiği: Önce yoldaş! Sonra şerefsiz
06 Ağustos 2008 / 13:17 Güncelleme: 06 Ağustos 2008 / 00:00


Ergenekon iddianamesinde yakın tarihe ışık tutan birçok konuşma yansıdı. Bunlardan biri de Kemal Alemdaroğlu ile daha sonra CHP’den milletvekili seçilen Nur Serter’in telefon görüşmesi kayıtları.


Üniversitelerde kılık kıyafeti, dolayısıyla başörtüsünü de serbest bırakan Anayasa değişikliğine düzenlemesine MHP’nin destek vereceğini açıklamasına Nur Serter çok sert tepki gösteriyor.


Seçimden önce oyunuzu CHP’ye vermeyecekseniz, MHP’ye verin kampanyaları yürütülürken seçimden sonra MHP’ye hakaretler edilmesi anlamlı bulunuyor.


Kamuoyunun başörtülü genç kızları ikna odalarında sorgulamasıyla tanıdığı Fatma Nur SERTER ile İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun 2 Şubat 2008 tarihinde yapılan ve iddianameye yansıyan görüşmeleri şöyle:


ALEMDAROGLU: "Çıkaracaklar bu davayı"


SERTER: "Çıkacak tabi bizden başka reddeden yok DTP de dün imza vereceğini söyledi televizyonda üçü bir arada o MHP şerefsiz MHP yani MHP olmasa AKP bunu getiremiyecekti."


Serter: "Aynen öyle bakalım işte bugün Anıtkabir'e gideceğim yürüyüş var bakalım iyi bir katılım olacak gibi hissediyorum kadın dernekleri organize ettiler."


Görüşmenin devamında Serter, Alemdaroğlu ile ADD'nin yürüyüşe katılmadığından ve YÖK Başkanına karşı rektörlerin almış olduğu tutumdan bahsediyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler