YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den öğretmen uyarısı
CHP'den öğretmen uyarısı
26 Ocak 2012 11:49
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, atama bekleyen öğretmenlere verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, ''Artık ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen gerçeği ile yüz yüzeyiz'' dedi.

Ağbaba, atama bekleyen üç öğretmen ile birlikte Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Hükümet yetkililerinin Mecliste ve çeşitli televizyon kanallarında, 2011 yılında 55 bin öğretmenin atamasının yapılacağını söylediğini, ancak bunun gerçekleşmediğini belirtti.

Ağbaba, toplantıda, bilgisayar üzerinden, eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, 55 bin öğretmen atamasına yapılacağına dair bazı televizyon kanallarında yayınlanan konuşmalarını izletti.

Çubukçu ve Çelik'in, atamaların 2011 yılı Ağustos tek seferde yapılacağını söylediğini ifade eden Ağbaba, ''Nimet Çubukçu ve Hüseyin Çelik sözlerini tutmalılar. Milli Eğitim Bakanı, Meclis kürsüsünde ve televizyon ekranlarında yaptığı konuşmayı, verdiği sözü inkar etmemeli. 2011 yılı için verdikleri sözü, 2012 yılı atamalarından bağımsız olarak yerine getirmeliler. Artık ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen gerçeği ile yüz yüzeyiz'' diye konuştu.

Ağbaba, ataması yapılmayan öğretmenlerin 30 Ocakta gerçekleştirecekleri eyleme destek çağrısında bulundu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler