YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den MHP ile seçim ittifakına yeşil ışık
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, 2014 yılındaki yerel seçimlerde MHP ile bir ittifak yapılmasına yeşil ışık yaktı
CHP'den MHP ile seçim ittifakına yeşil ışık
16 Temmuz 2013 / 18:48 Güncelleme: 16 Temmuz 2013 / 18:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, 2014 yılındaki yerel seçimlerde MHP ile bir ittifak yapılmasına yeşil ışık yaktı. Koç, "Yurttaş Haluk Koç olarak söylüyorum; bugünkü tablo karşısında bu ceberut iktidar yapısının geriletilmesi için üzerime düşen her şeyi yapabilecek tercihi kullanırım" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise bu yöndeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Yurttaş olarak yeşil ışık yaktı

Yerel seçimlerde CHP ve MHP'nin ittifak yapacağı ve İstanbul ve İzmir'de CHP, Ankara'da ise MHP adayının desteklenmesi konusunda iki parti arasında görüş birliğine varıldığı iddialarına iki partiden farklı açıklamalar geldi. CHP Sözcüsü Haluk Koç, iki parti arasında böyle bir görüşme veya çalışma olmadığını belirtirken, ancak kişisel olarak bu öneriye sıcak bakacağını kaydetti. Koç, NTV'de katıldığı canlı yayın programında bu yöndeki iddianın hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: "Yurttaş Haluk Koç olarak söylüyorum; bugünkü tablo karşısında bu ceberut iktidar yapısının geriletilmesi için üzerime düşen her şeyi yapabilecek tercihi kullanırım. Bir yurttaş duyarlılığıyla, televizyonları başında bizi izleyen birçok insanın bu ortak duyarlılığı sergilediğini görüyorum, hissediyorum. Yurttaş olarak, onlarla beraber gönlümden geçeni konuştum. Siyasi parti sorumluluğum içerisinde henüz böyle bir tartışmanın ya da bir fikir oluşturmanın içerisinde değiliz."

İttifak söz konusu değil

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise net bir dille iddiaları yalanladı. "MHP kendi organları içerisinde böyle bir görüşme yapmadı. Partimize böyle bir teklif gelmedi. MHP'nin de CHP'ye veya başka bir partiye bu anlamda herhangi bir teklif ulaşmadı ve gönderilmedi" diyen Yalçın, her hangi bir partiyle ittifak kurmalarının söz konusu olmayacağını kaydetti. Yalçın, "Biz MHP olarak bu seçimlere bin 396 noktada adaylarımızı müstakil göstermek suretiyle gireceğiz, bu kararlılık içerisindeyiz. Bunların tümü parti içerisindeki organlar tarafından zaten kararlaştırılmıştır. Bu aday tespitini yaparken de herhangi bir partiye hoş gelir mantığıyla değil, 'halka hoş gelir mi, kabul görür mü' noktasında bir ölçü ortaya koyuyoruz. Dolayısıyla MHP'nin CHP ile ittifakı söz konusu değil, hiçbir zaman da olmaz" diye konuştu.

Star

21:44
 // SİYAM İKİZLERİ
Bunlar zaten ittifak halinde değilmiydi? Daha nasıl müttefik olacaklar ki? Al birini vur ötekine! Tencere kapak, bozacı şıracı gibiler. Ne yaparsanız yapın, STATÜKO BİTTİ...!...
16 Temmuz 2013 21:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler