YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 'Kubilay' mesajı
CHP'den 'Kubilay' mesajı
22 Aralık 2010 12:00
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Asteğmen Kubilay'ın şehit edilişinin 80. yılı nedeniyle mesaj yayımladı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın, 80 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkma kararlılığı, bugün de ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruma kararlılığımızın temel harcıdır'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Asteğmen Kubilay'ın şehit edilişinin 80. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, şunları kaydetti:

''23 Aralık 1930'da Menemen'de şehit edilen asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın, 80 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkma kararlılığı, bugün de ulusal birliğimizi ve Cumhuriyetimizi koruma kararlılığımızın temel harcıdır. Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde kurulan ve 'tam bağımsızlık, toprak bütünlüğü, laik cumhuriyet, kardeşlik ve demokrasi' diye diye yoluna devam eden Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bu yolculuğunu kararlılıkla sürdürecektir.

Kubilay'ın şehit edilişinin 80. yıldönümünde CHP olarak diyoruz ki; ne tapu senedimiz olan Lozan'ın delinmesine ne de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin temel unsuru olan çağdaş yaşam tarzımıza el uzatılmasına izin veririz. Bu inanç ve duyarlılıkla, genç Cumhuriyet için tereddütsüz canını ortaya koyan ve şehit olan asteğmen Kubilay'ı minnetle anıyor, saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler