YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den kazandı, sucuk ekmek dağıttı
CHP'den kazandı, sucuk ekmek dağıttı
23 Kasım 2014 22:30
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP'den kazandığı tazminatlarla vatandaşa sucuk ekmek dağıttı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP tarafından gündeme getirilen bazı iddialara ilişkin açtığı tazminat davalarından kazandığı paranın bir kısmıyla vatandaşlara sucuk dağıttı.
 
AK Parti Talas İlçe Teşkilatı'nın 5. olağan kongresine katılan Özhaseki, kongre sonrasında, salonun önünde kurulan mangallarda pişen sucukları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile vatandaşlara dağıttı.
 
Özhaseki, burada yaptığı açıklamada, geçen hafta sonuçlanan iki tazminat davasından yaklaşık 15 bin lira aldıklarını belirterek, "Birisi, bunların (CHP) milletvekillerinden, birisi de bunların yandaş gazetelerinden. Arkadaşlarımız haber yapalım deyince bunun haberlik bir tarafı yok, her gün kazanıyoruz bu paraları, haber yapmayın, işi abartmayın dedim. Baktık ki bunlar yerinde duramıyor, yeniden algı idaresine başladılar. Bu yüzden sucuk ikramımız var. Helali hoş olsun, bunların da ecdadına rahmet okuyun. Bunlar hayır işlemezler, bu paralarla biraz hayır işlensin, geçmişlerine rahmet olsun. Yiyenlere de afiyet olsun" diye konuştu.

1-433.jpg

Sözcü Gazetesi'nden tazminat aldı

Bu arada, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan paylaştığı mesajda, "Haklarında açtığımız tazminat davası sayısı 60'a ulaştı. 3 tanesi geri dönüşümsüz bir şekilde sonuçlanarak tazminat ödemeye mahkum oldular. Tazminata mahkum oldukları davalardan biri Kılıçdaroğlu'na ait, diğerleri Şevki Kulkuloğlu (CHP Kayseri Milletvekili), son olarak Sözcü gazetesi" ifadelerini kullandı.

Bir davayı kaybetti
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin, “Kişilik haklarına saldırdığı” gerekçesiyle açtığı ve yerel mahkemede kaybettiği davayı, Yargıtay’ın nihai kararıyla kazandı. Özhaseki 2012 yılında kazandığı tazminatla 3 bin 500 aileye ücretsiz sucuk dağıtmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler