YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den ilk değerlendirme
CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, Türkiye-Irak sınırında meydana gelen olaya ilişkin şunları söyledi...
CHP'den ilk değerlendirme
29 Aralık 2011 / 15:02 Güncelleme: 29 Aralık 2011 / 15:03

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Türkiye-Irak sınırında meydana gelen olaya ilişkin, ''Bir ülkenin kendi sınırlarını korumasını ve iç güvenliğini garanti altına almasını anlayışla karşılamak lazım'' dedi...

Günaydın, partisince TMMOB Konferans Salonu'nda düzenlenen yerel yönetimler toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesinde düzenlenen operasyonda ''köylülerin öldürüldüğü'' iddialarına ilişkin Günaydın, henüz net bilgilerin gelmediğini söyledi.

Günaydın, bu nedenle yapılacak yorumların dikkatli yapılması gerektiğine işaret ederek, şunları söyledi:

''Bir ülkenin kendi sınırlarını korumasını ve iç güvenliğini garanti altına almasını anlayışla karşılamak lazım. Ancak istihbari faaliyetlerle, bu istihbari faaliyetler sonrası yapılacak operasyonları da dikkatli gerçekleştirmek lazım. Her ne kadar kaçakçılık işlemi yapan kişiler yasa dışı bir işlem içerisinde olmuş olsalar da hak ettikleri bombalanarak öldürülmek değildir. Emniyet güçlerinin bu alanda yapacakları açıklamalardan sonra biz de tavrımızı net olarak belirteceğiz.'' (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler