YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den HDP'yi çıldırtacak sözler!
CHP'den HDP'yi çıldırtacak sözler!
22 Nisan 2015 11:24
Seçimlere 45 gün kala CHP ve HDP kavgası başladı. CHP’nin şehir oylarına göz diken HDP’ye CHP’den sert karşılık geldi.

CHP İzmir milletvekili adayı Mustafa Balbay, Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşesinden “CHP Darülaceze değil, HDP ile paylaşacak oyumuz yok” diyerek tepki gösterdi.

İşte o yazı

CHP'nin oyları HDP'ye gitsin istiyorlar

Yani şu fısıltı var:

"Aman HDP barajın altında kalmasın... Kalırsa, AKP anayasayı değiştirebilecek,Erdoğan'ın bugünkü hukuksuz başkanlık dayatmasını meşrulaştıracak bir çoğunluğa sahip olur. CHP oylarının bir kısmı HDP'ye giderse AKP istediği güçte gelemez..."

HDP'nin barajı geçmesi CHP'nin sorumluluğu değildir

HDP bir süre kendi içinde tartıştı ve ciddi bir adım attı; genel seçimlere bağımsız değil parti tabelası altında girme kararı aldı. Öyle anlaşılıyor ki; barajı aşarsa ayrı, aşmazsa ayrı bir planı programı var.
HDP'nin bir Türkiye partisi olma hedefini önemsediğimizi yeri geldikçe vurguluyoruz. Bu bağlamda adaylarını Ankara'da açıklamaları sembolik de olsa önemli bir adım.

Gelişmelere CHP penceresinden bakılırsa şunu vurgulamak gerekir:

CHP Darülaceze değil

nümüzde 45 günlük bir süre var. Bu zaman diliminde CHP'de oklar içe değil tamamen dışa döndüğünde, gündemi belirleyen parti özelliğini koruduğunda, vaatlerini inandırıcı bir biçimde toplumun bütün kesimlerine anlatmak için seferber olduğunda, 8 Haziran iktidar değişikliği getirecektir.

CHP Darülaceze değildir, paylaştıracak oyu yoktur, ulaşması gereken daha geniş kitleleri vardır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler