YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 'evet' çıktı!
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Anayasa paketinde uzlaşma için CHP’ye Meclis Başkanı’nı adres göstermesi ana muhalefette olumlu yankı buldu.
CHP'den 'evet' çıktı!
12 Nisan 2010 / 07:40 Güncelleme: 12 Nisan 2010 / 07:42

CHP yönetimi, Erdoğan’ın görüşlerini değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın talitamıyla üç Grup Başkanvekili bugün Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’den randevu isteyecek. Heyet, Baykal’ın tartışmalı üç maddeyle ilgili çağrısını Şahin’e tekrarlayacak. CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkı Süha Okay ve Kemal Anadol’dan oluşan heyetin Şahin’e öneriler konusunda samimi olduklarını, üç maddenin ayrılması halinde diğer maddelere destek vereceklerini ve üç madde konusunda da halka gidilmesini benimseyeceklerini ifade etmeleri bekleniyor. Bu sürecin pakette daha geniş bir uzlaşmanın yolunu açabileceği de belirtiliyor. CHP’nin Anayasa Mahkemesi, HSYK’nın yapısı ile siyasi partilerin kapatılmasına ilişkin maddelerle ilgili yeni öneriler getirmesi konusunda sürpriz görünmüyor.

Hürriyet

BARAJ KORKUSU CHP'NİN BACASINI SARDI !
 // HARUN
Çok kısa zamanda CHP lilerin tamanı bu yasa teklifini onaylayacaklar yoksa akılsızlıkla suçlanmayı ve bindikleri dalın kesilmesini istemezler herhalde bu geri adımlar onun için atılıyor.Toptancılar parekenteci oldu sonunda ferdi tüketici olacaklar.Sn.Baykalın omuzu yoruldu artık kulak verecek gibi gözüküyor referandumla halkı boş yere yormasa iyi olur çünki o zaman Milletin vekiline ne iş düşüyor maaş alıp yan gelip yatmak sefa sürmek değil herhalde....
12 Nisan 2010 09:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler