YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Cemaat'e açık destek
CHP’li Mustafa Sarıgül, meydanlarda Gülen cemaatine övgüler yağdırarak destek istiyor.
CHP'den Cemaat'e açık destek
07 Ocak 2014 / 22:01 Güncelleme: 07 Ocak 2014 / 22:09

Evlerinde, “Bu yerel seçimlerde oyunuzu CHP’ye verin” baskısı yapan cemaat, İstanbul’da da Mustafa Sarıgül’ü destekliyor. Her fırsatta Fethullah Gülen’e teşekkürlerini ileten Sarıgül artık bu desteği gizlemiyor.
   
Cemaat CHP’nin işbirlikçisi

Her fırsatta AK Parti hükümetine saldıran Gülen cemaati ile İslâm karşıtı CHP arasındaki işbirliği iyice netlik kazanıyor. Cemaat evlerinde sohbete katılan vatandaşlara, “Bu yerel seçimlerde oyunuzu CHP’ye verin” baskısı yapılıyor. Cemaat, İstanbul’da da gırtlağına kadar yolsuzluğa batan CHP’nin adayı Mustafa Sarıgül’ü destekliyor. Her fırsatta Fethullah Gülen’e teşekkürlerini ileten Sarıgül artık bu desteği gizlemiyor.

Cemaat hizmeti desteklermiş!

Cemaatin tetikçi gazetesi ve yalan makinesi Taraf’a röportaj veren Sarıgül, Gülen cemaatine övgüler yağdırdı. Sarıgül, “Gülen cemaati sizi mi destekleyecek bu seçimlerde?” sorusuna şu cevabı verdi: “Cemaatler hizmeti destekler. Benim bütün cemaatlerle diyaloğum iyi, onu bilmenizi isterim. Nasıl kiliselerle sinangoglarla diyaloğum iyiyse ben bölgemizde bulunan bütün cemaatlerin, hiçbiri ayrım yapmadan, yurtlarına, okullarına elimden gelen tüm desteği verdim. İnsanlara selam verdiysen, selam aldıysan, gönül bağın varsa, cemaat seni tanıyorsa, iyi şeyler yapabileceğini biliyorsa destekler elbet. Cemaat, bireysel olarak, şu adayı destekleyin, bu adayı destekleyin diye bir şey demez hiçbir zaman. Ama sizin cemaat dediğiniz kimdir? Cemaat dediğin vatandaşlardır. O vatandaşlar seni seviyorsa, sen onların gönlünde sevgi üzerine bir dünya kurduysan zaten sana destek verirler.”

 

YENİAKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler