YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 'boş' itiraz
CHP'nin Ataşehir'de seçim sonuçlarına itirazı mizah konusu oldu. İtirazı inceleyen YSK, sorunu CHP'li sandık görevlisinin İngilizce'de boş anlamına gelen "null"kelimesini tel "l"ile yazmasından kaynaklandığını tespit etti.
CHP'den 'boş' itiraz
20 Haziran 2011 / 08:38 Güncelleme: 20 Haziran 2011 / 08:43

12 Haziran genel seçimlerinde umduğunu bulamayan CHP'nin İstanbul Ataşehir'deki seçim sonuçları ile ilgili itirazı siyasi mizah konusu oldu.

CHP'li sandık görevlisinin İngilizce'de boş anlamına gelen 'null' kelimesini tek 'l' ile 'nul' şeklinde yazmasından kaynaklanan hata nedeniyle CHP, 'seçimde şaibe var' diye itiraz etti. İtrazı değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, sorununun CHP'li sandık görevlisinin, formda boş bırakılması gereken haneye, İngilizce'de 'boş-anlamsız' anlamına gelen, 'null' yerine, tek 'l' ile 'nul' yazmasından kaynaklandığını belirledi.

12 Haziran seçimlerinde İstanbul Ataşehir'de görev yapan CHP'li sandık görevlisinin doldurduğu formda, iki 'l' yerine, tek 'l' yazması üzerine yaşananlar, siyasi mizaha dönüştü. Yüksek Seçim Kurulu, siyasi partiler adına seçim sandıklarında görev yapacak kişilerden bir form doldurmalarını istedi. Görevlinin, kimlik numarası, mesleği, ev adresi, banka hesap numaraları ve telefonu gibi bilgilerin yer aldığı formda, boş bırakılması ya da gereksiz olarak görülen hanelerin karşısına, 'null' yazılması istendi. Ataşehir'deki CHP'li sandık görevlisi İngilizce'de, 'boş-gereksiz' anlamına gelen, 'null'u tek, 'l' ile yazınca optik okuyucu bunu yanıt olarak değerlendirdi. (Yeni Şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler