YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den bir skandal daha...
CHP'li üye, brifing salonunda konuşan kadın doktora bağırarak tepki gösterdi.
CHP'den bir skandal daha...
05 Kasım 2010 / 07:46 Güncelleme: 05 Kasım 2010 / 07:47

Isparta İl Genel Meclisi salonunda organ nakli brifingi veren Dr. Ayşe Erdoğan, CHP'li üye Lokman Kumcu'nun tepkisi ile karşılaştı. Kumcu, başında bone ve iş önlüğü ile meclis üyelerini bilgilendirmek için kürsüye çıkan Erdoğan'a bağırarak, "Burası kamusal alandır. Başörtüsü ile giremezsiniz." dedi.

Isparta İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumuna başörtüsü krizi damgasını vurdu. Isparta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Okutan, organ nakli uzmanlarıyla birlikte il genel meclisinin bugünkü oturumuna davet edildi. Organ bağışı etkinlikleri kapsamında meclis üyelerine bilgilendirmek için kürsüye çıkan Isparta Devlet Hastanesi Organ Nakli İl Koordinatörü Uz. Dr. Ayşen Erdoğan'ın başındaki bone krize neden oldu.

CHP'li Meclis Üyesi Lokman Kumcu, iş önlüğü ve bonesi ile meclis üyelerine brifing vermek için kürsüye çıkan Dr. Erdoğan'a tepki gösterdi. Kumcu, il genel meclisinin salonunun kamusal alan olduğunu, başörtüsü takılamayacağını söyledi. Kumcu'nun bu sözlerine bazı AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.

İl Genel Meclis Üyesi Lokman Kumcu'nun çıkışına ilk cevap Isparta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ramazan Okutan'dan geldi. Başhekim Okutan, brifing verecek olan Erdoğan'ın türban değil bone kullandığını belirterek, "Bu çalışma elbisesidir. O konuda müsterih olabilirsiniz." dedi.

Oturumu yöneten İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Dal ise, Dr. Ayşen Erdoğan'ın çalışma elbisesi ile toplantıya katıldığını söyleyerek, "Bu konuyu uzatmanın gereği yok." diye konuştu. Başkan Kadir Dal'ın sözlerinin ardından Uz. Dr. Ayşen Erdoğan, brifingine başlarken, CHP'li Kumcu, bunun üzerine toplantıyı terk etti.

Meclis oturumundaki tepkisiyle bütün dikkatleri üzerine çeken CHP'li Kumcu, kamusal alanda türbanın kullanılmayacağını öne sürdü. 'Bu bir meydan okumadır' diyen Kumcu, "Doktorun boneyle gelmesi kafataslarının arkasındaki başka bir niyetin olmasıdır." iddiasında bulundu. (Cihan)

Devamı
 // Muharrem YILDIZ
İş İmkanları yaratın, Ülkemiz nasıl yükseltiriz, Bakın Yan komşumuz Bizden çekiniyormuş güçlenmemizden kaygı duyuyormuş, biz nasıl daha güçleniriz bun hesabını yapn Allah billah aşkına bırakın bu demode kavgaları neymiş başötrüsü takacan takmayacan bırakın ya böyle şeyleri, Ülkemize nasıl bir Çivi çakıp nasıl güçleniriz onun hesabını yapsınlar, başörtüsü meselesine yordukları o zamanları iş,aş a yorsalar şimdi ülkenin durumu ne olurdu hayal...
05 Kasım 2010 09:56
Zihniyeti Bozuk
 // Muharrem YILDIZ
Kardeşim bu nebiçim zihniyettir. bu ülkede herkes bir birine saygı göstermeyecekse basıl demokrat nasıl laik olunabilir? CHP li kumcu nunda giyinişini ben benimsemiyorum benim istediğim gibi giyinsin, dediklerine katılmıyorum benim dediğim gibi yaşantısına yön versin diye sorun kabul edermi? eder etmez bilmem ama insan olarak birbirimize karşı saygılı olmalıyız hatta olmak zorundayız 1m2 lik bez parçasını bırakın ülkenin büyümesi için katkı sağlayın, ne yapabil...
05 Kasım 2010 09:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler