YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Bedri Baykam açıklaması
CHP'den Bedri Baykam açıklaması
19 Nisan 2011 14:19
''Vahşice bir saldırı. Bir sanatçıya, her şeyden önce bir insana karşı böyle bir saldırının olması düşünülemez. Bu olayı gerçekleştiren kişiyi ve olayı kınıyoruz''

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamza Çebi, ressam Bedri Baykam'ın bıçaklı saldırıda yaralanmasıyla ilgili olarak, ''Vahşice bir saldırı. Bir sanatçıya, her şeyden önce bir insana karşı böyle bir saldırının olması düşünülemez. Bu olayı gerçekleştiren kişiyi ve olayı kınıyoruz'' dedi.

Çebi, uğradıkları bıçaklı saldırı sonucu Acıbadem Maslak Hastanesinde tedavileri süren ressam Bedri Baykam ve asistanı Tuğba Kurtulmuş'u ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Çebi, herhangi bir enfeksiyon tehlikesine karşı korumalı bir ortamda bulunması gerektiği için Baykam'ı odasında ziyaret edemediklerini söyledi.

Akif Hamza Çebi, Baykam'ın eşinden ve hastane başhekiminden bilgi aldıklarını belirterek, ''Şu anda yoğun bakımdan çıkmış durumda. Ancak tabii özenle korunması, tedavi edilmesi gerekiyor. Geçmiş olsun ve şifa dileklerimizi ilettik'' diye konuştu.

Olayı gerçekleştiren kişiyi kınadıklarını ifade eden Çebi, ''Vahşice bir saldırı. Bir sanatçıya, her şeyden önce bir insana karşı böyle bir saldırının olması düşünülemez. Olmaması gerekir. Bu olayı gerçekleştiren kişiyi ve olayı kınıyoruz'' şeklinde konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler