YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Ardıç'a sert tepki
CHP'den gazeteci-yazar Engin Ardıç'a sert tepki. CHP'li Binnaz Toprak, Engin Ardıç'ın artık köşe yazısı yazmaması gerektiğini söyledi.
CHP'den Ardıç'a sert tepki
16 Şubat 2012 / 16:22 Güncelleme: 16 Şubat 2012 / 16:33

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, gazeteci-yazar Engin Ardıç'ın, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'e yönelik ''hem özürlü hem CHP'li' sözlerinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Toprak, TBMM'de bazı CHP'li milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, Ardıç'ın, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile ilgili ''hem özürlü hem CHP'li'' diye yazdığını anımsattı.

Bu sözlerin kabul edilemeyeceğini ifade eden Toprak, Şafak Pavey'in nasıl engelli olduğunun hikayesinin gözleri yaşartacağını dile getirdi. Toprak, şunları söyledi:

''17 yaşında bir çocuğu hızla gelen metronun altından kurtarmak için kendini atıyor. Bunu yeryüzünde yapabilecek vicdan sahibi çok az insan vardır. O çocuğu kurtarıyor ama kendi maalesef kolunu ve bacağını kaybediyor. Önemli olan özürlü denmesinin ötesinde bu arkadaşımızın engelinin bu şekilde ifade edilmesi.

Türkiye'de kadınlar, Aleviler, Kürtler, Romanlar, farklı olan herkes aleyhine söylenmeyen söz yok. İnsanlar farklı kimliklerde oldukları için hakarete uğruyorlar, dayak yiyorlar. CHP olarak bunlarla mücadele etmeye kararlıyız. Ardıç'ın artık gazetede köşe yazısı yazmaması gerekir.''

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın nefret, ırkçı söylemlerin yasaklanmasına ilişkin yasa teklifi olduğunu anımsatan Toprak, dün bu teklifle ilgili AK Parti'li grup başkanvekilleriyle konuştuğunu aktardı. Toprak, ''Onlar da ikna oldu gibi. Bugün teklifi kendilerine yollayacağım. Önümüzdeki günlerde 4 partinin işbirliği ile böyle bir yasayı çıkarabiliniz. Çıkartmamak bu Meclisin ayıbıdır'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler