YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP‘de sarı alarm verildi!
CHP‘de sarı alarm verildi!
09 Aralık 2014 23:33
Şişli Belediyesinde sular durulmuyor.Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Yardımcısı Emir Sarıgül arasındaki gerginliğe Kılıçdaroğlu el koydu.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül arasındaki gerilime Kemal Kılıçdaroğlu el koydu. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül arasındaki ‘Başkanlık’ tartışması masaya yatırıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz çarşamba günü MYK sonrası yapılan özel toplantıda  Veli Ağbaba ve Cemal Canpolat’ı Şişli sorununu çözmesi için özel olarak görevlendirdi.

İstifa belgesi bana gelmedi

CHP’de bunlar yaşanırken sabah saatlerinde Emir Sarıgül’ün istifa ettiği haberi gündeme bomba gibi düştü. Emir Sarıgül istifa iddiasını  yalanlasa da Başkan İnönü; "İstifa dilekçesi verdiğini duydum ama önüme bir belge gelmedi” açıklamasını yaptı.

Hayri İnönü noktayı koydu

29 Mart yerel seçimleri ardından kendisi için takılan  ‘Gölge Başkan’ benzetmesinden bunalan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 21 birim müdürünün tamamının Sarıgül tarafından görevden alınması bardağı taşıran son damla oldu. Soluğu Ankara’da alan İnönü, "İşimi yapamıyorum. Benim görevlendirdiğim 21 birim müdürü Emir Sarıgül tarafından görevden alındı. Yeni birim müdürleri benim dediklerimi yapmıyor. Açıkçası onlara söz geçiremiyorum. İşimi yapamıyorsam o koltukta oturmamın da bir anlamı yok” diyerek adeta rest çekti.

İhracı gündeme geldi

Çarşamba günü yapılan MYK toplantısı ardından bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin, Veli Ağbaba ve Cemal  Canpolat, Şişli’deki İnönü-Sarıgül kavgasını masaya yatırdılar. Toplantıya katılan bütün yöneticilerin İnönü’ye destek vererek Emir Sarıgül’ün partiden ihracını istedikleri iddia edildi.   

İnönü gövde gösterisi yaptı

Uzun zamandır belediye etkinliklerinde gözükmeyen Başkan Hayri İnönü, toplu iş sözleşmesinde gövde gösterisinde yaptı. İnönü'nün işçilerle toplu fotoğraf çektirdiği anlarda Emir Sarıgül’ün olmaması dikkat çekti.

İstifa etmedim Başkanımı seviyorum

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül yaptığı yazılı açıklamada istifa etmediğini, görevinin başında olduğunu belirterek, "Görevimin başındayım, başkanımı çok seviyorum. Başkanımın da sonuna kadar emrindeyim. Bilgi kirliliği var” dedi.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler