YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de ortalık fena karıştı
Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ile kendi kurmaylarının bile haberi olmadan yemekte görüştü. CHP içinde ve sol basında ortalık karıştı.
CHP'de ortalık fena karıştı
26 Ekim 2013 / 19:58 Güncelleme: 26 Ekim 2013 / 20:07

CHP'de krizlerin ardı arkası kesilmiyor. Mustafa Sarıgül'ün partiye katılma fikri camiayı tam manasıyla ikiye bölerken, Bilişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı'nın işlerine karışıldığı iddiası ile istifası bu gerilime tuz biber olmuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin birlikte yediği akşam yemeği ise camiadaki dalgalanmanın ileri boyutlara taşınacağı sinyallerini verdi.

Kılıçdaroğlu'nun dış ilişlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Faruk Loğoğlu'na bile haber vermemesi dikkat çekti. Görüşme, kulislerde "dolaylı mesaj" olarak algılandı. Ankara'daki Sheraton otelinde 2,5 saat süren görüşmede gündemdeki siyasi gelişmeler ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhtemel ABD ziyaretinin ele alındığı konuşuldu.

Loğoğlu'ndan istifa sinyali

Bir tercüman dışında kimsenin katılmadığı yemek Kılıçdaroğlu'nun olası Washington ziyaretinde kimlerle görüşeceği konusu da konuşuldu. Loğoğlu'nun daha önce medyaya yaptığı, "CHP'nin ABD ziyareti için muhatap bulamadık" açıklaması ile ilgili olarak Ricciardone ülkesinin bu beyana tepkili olduğunu Kılıçdaroğlu'na iletti. Ricciardone'nin "Kurmaylarınızın ABD seyahati sonrası yaptığı açıklamalara üzüldük. Sizi ABD'de ağırlamak isteriz. ABD'de muhatap bulamamanız gibi bir durum olamaz" sözlerini ve görüşmeyi gazetecilerden öğrenen Faruk Loğoğlu'nun bu olayın ardından iki gündür genel merkeze uğramadığı ve istifa kararı alabileceği öğrenildi.

Sol basın da ayaklandı

CHP içinde bu görüşmeden kimsenin haberinin olmaması bir çok ismin tepkisine neden olurken sol merkezli yayın yapan gazeteler de Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu. Gazetelerde ABD ile gizli gizli yapılan bu yakınlaşmanın CHP'ye yakışmayacağı ve partiye büyük zarar vereceği yazıldı. Kılıçdaroğlu da ağır bir şekilde eleştirildi.

Hasdal'da nikah var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon Davası kapsamında Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin nikah şahidi olacak. CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, 30 Ekim Çarşamba günü saat 11.00'de Hasdal Askeri Cezaevi'ne gidecek ve Kezban Merey ile cezaevinde evlenecek olan Çelebi'nin nikah şahitliğini yapacak.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, chp'nin Cezaevlerini İzleme Komisyonu üyesi milletvekilleri Veli Ağbaba, Özgür Özel, Nurettin Demir ile İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da nikah töreninde hazır bulunacak.

 

TAKVİM

21:45
 // Oktay D Gezer
Acaba Sn Büyükelçi ,Sn (mutekaid)Gn Md'u Sn Hakan Fidan aleyhine kışkırtmak için özel olarak bilgilendirmek amacıyla mı çok gizlice buluştu?Zira Sn K.oğlu görüşmenin ortaya çıkmasından hemen sonra Sn Fidan hakkında TBMM de görüşme yapılmasını taleb etti!Bu ne bicim liderliktir bilen var mı?!...
26 Ekim 2013 21:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler