YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de istifalar yağmur gibi
CHP'de milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından, istifalar yağmur gibi geldi.
CHP'de istifalar yağmur gibi
11 Nisan 2011 / 19:11 Güncelleme: 11 Nisan 2011 / 19:15

CHP'den, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday adaylığı başvurusu yapan Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı, parti üyeliğinden ve adaylıktan istifa ettiğini açıkladı.

Yarayıcı, parti genel merkezi önünde yaptığı açıklamada, aday listelerine tepki göstererek, ''Sinan Aygün, Mehmet Haberal gibi isimlerin aday gösterildiği, demokrat sol adayların ya hiç gösterilmediği ya da seçilemeyecek yerlerden listeye konulduğu bir tabloyla karşı karşıyayız'' dedi.

Bu tablonun CHP'nin yeni yüzünü ortaya koyduğunu ileri süren Yarayıcı, ''Yıllardır ve halen savunduğum değerler adına ortaya konan bu tabloda yer almam söz konusu olamaz. Bu nedenle milletvekilliği adaylığımdan ve CHP'den istifa ediyorum'' diye konuştu.

 

-CHP Şanlıurfa Teşkilatında İstifa-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Vedat Melik ile Kısas Belde Belediye Başkanı Ali Ersöz de partilerinden istifa etti.

Milletvekili listelerinin açıklanmasının ardından AA muhabirinin telefonla görüştüğü Melik, ''İl başkanlığından istifa ediyorum'' dedi.

Merkeze bağlı Kısas Belde Belediye Başkanı Ersöz de milletvekili aday listesinin partililerden oluşmadığını savunarak, şunları kaydetti:

''Bu durum parti tabanından karşılık görmedi. Tabanımızın isteği üzerine partimden istifa ettim. Başka bir partiye geçmek için istifa etmedim, kamuoyunda böyle bir algılama oluşmasın. Bu demokratik bir tepkidir. Tepkimizi bu şekilde dile getirdik.''

Ali Ersöz, istifa dilekçesini CHP Genel Sekreterliğine faksladığını ifade etti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler