YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de istifa depremi
CHP'de istifa depremi
05 Şubat 2012 18:20
CHP Mersin Yenişehir İlçe Başkanı Yunus Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, delege seçimlerinde baskı yapıldığını öne sürerek istifa etti.

Özdemir, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve partililerin katılımıyla ilçe binasında düzenlediği toplantıda, göreve geldikleri günden bu yana yapılan yerel ve genel seçimler ile referandumda başarı gösterdiklerini söyledi.

Bu başarının genel merkezin yaptığı araştırmayla tescillendiğini ifade eden Özdemir, Yenişehir'in Türkiye'nin en başarılı ilk 10 ilçesinden birisi ilan edildiğini belirtti.

Tek amaçlarının CHP'nin çıtasını yükseltmek olduğunu kaydeden Özdemir, ''Bu duygularla başlayan kongre döneminde delege seçimi takvimimizi ilçe örgütü olarak tüm örgütler gibi biz de başlattık. CHP İl Başkanlığına sunduğumuz delege seçim yerleri ve tarihleri 6 kez sunmamıza rağmen ancak kabul edilebildi'' dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde görev yapan bir daire başkanının 2 yıl sonra yapılacak yerel seçimler için şimdiden Yenişehir belediye başkan aday adaylığını ilan ettiğini öne süren Özdemir, şöyle konuştu:

''Bu kişi ve birlikte hareket ettiği diğer daire başkanları ile müdürler, Büyükşehir Belediyesinin kendilerine bağlı birimlerinin tüm olanaklarını delege seçimlerine yönelik baskı unsuru olarak kullanmışlardır. Bunları yapanlar bizlerle aynı partide olduğunu sandığımız arkadaşlarımızdır. Daha fazla partinin ve üyelerin yıpranmaması için bu yapılanları protesto edip delege seçimlerini bu koşullarda sürdüremeyeceğimizi ilan ederek, ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım istifa ediyoruz.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler