YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de istifa...
CHP'de istifa...
06 Ocak 2011 13:38
CHP Kars İl Başkanı Bilgir, görevinden istifa etti...
CHP Kars İl Başkanı Çetin Bilgir, görevinden istifa ederek genel seçimlerde CHP'den milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Bilgir, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, aldığı kişisel bir kararı partililerle paylaşmak istediğini belirterek, "Milletvekili adayı olacağımı daha önce açıklamıştım. Teşkilat başkanımız Gürsel Tekin ile yaptığım görüşme sonucunda ve prosedür gereği il başkanlığından ayrılmaktayım. Hep CHP'nin yanında sizin de içinizde olmaya, sizinle yaşamaya devam edeceğim. Bana desteklerini esirgemeyen Kars halkına ve CHP camiasına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CHP'de yeni bir sayfa açıldığını ifade eden Bilgir, "Ben de kendi adıma yeni bir sayfa açtım. Hiç kimse ile kırgınlığım küskünlüğüm yoktur. CHP'nin iktidar yürüyüşü başlamıştır. CHP büyük kurultayı yenileşme sürecini tamamlamıştır" dedi.

Bilgir, seçime kadar köprülerin altından çok sular geçeceğini ve AKP iktidarının sona ereceğini ileri sürdü. 3 Ocakta yapılan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, milletvekilli seçimlerinde aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarının istifaları için 10 Ocaka kadar görevlerinden ayrılması yönünde tavsiye kararı alınmış, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil imzasıyla il ve ilçe başkanlıklarına konuya ilişkin bir genelge gönderilmişti. (AA)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler