YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de işler iyice karışıyor
Sav'dan, 'statükocu' nitelemelerine sert tepki.
CHP'de işler iyice karışıyor
26 Şubat 2012 / 14:22 Güncelleme: 26 Şubat 2012 / 16:32

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Deniz Baykal ve kendisinin statükocu olarak gösterilmeye çalışıldığını belirterek, "Sav, 'Biz ev sahibiyiz, onlar misafir konumunda. Kimsenin bizi ötekileştirmesine izin vermeyiz. Sel gider kum kalır. Kemin sel kimin kum olduğunu zaman gösterecek." dedi.

Sav, CHP Olağanüstü Genel Kurultayı'nın Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'na yakın bir otelde, CHP'li muhaliflerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Bazı yorumcular tarafından Deniz Baykal ve kendisinin statükocu olarak gösterilmeye çalışıldıklarını belirten Sav, bu yorumlara tepki gösterdi. Başka partide yer alan ve bir günde CHP'li yapılanlar bulunduğuna dikkat çeken Sav, "Bülent Kuşoğlu, Sinan Aygün, Aydın Ayaydın gibiler devrimci olacak, ben statükocu olacağım, öyle mi?" dedi.

Kendilerinin ev sahibi, partiye sonradan katılanların ise misafir konumunda olduğunu savunan Sav, "Kimsenin bizi ötekileştirmesine izin vermeyiz. Sel gider kum kalır. Kimin sel kimin kum olduğunu zaman gösterecek." dedi. Sav, bugünkü kurultayın 362 imza veren delege sayesinde toplandığını belirterek, "Bugünkü kurultayın temelinde imza veren arkadaşlarımızın emeği var." diye konuştu. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler