YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Fuatavni çatlağı büyüyor!
CHP'de Fuatavni çatlağı büyüyor!
21 Şubat 2015 07:12
CHP'nin Paralel Örgüt ile kurduğu ittifakın Fuat Avni hesabından atılan özel mesajların ortaya çıkmasıyla eski partililer resmen şoka girdi.

CHP- cemaat ilişkisi partilileri rahatsız etti. Fuatavni üzerinden CHP ve cemaat arasındaki işbirliğine, yıllarını CHP’ye vermiş eski partililerden sert tepki geldi. İşte CHP’lilerin ortaya çıkan kirli ilişkiye tepkileri;

Balyoz'dan sonra ne değişti

Kemal Anadol: Cemaat illegal bir örgüttür. Milletin muhalefetinin bu anlayışla flört etmesini aklım almıyor. Balyoz'dan sonra ne değişti de CHP bunlara yanaştı bilmiyorum.

Düşmanımın düşmanı!

Şahin Mengü: Eğer CHP yetkilileri göreve geldikleri zaman kaset oyununun üzerine gitselerdi bu kepazelikler yaşanmazdı. Bu tavır düşmanımın düşmanı dostumdur anlayışıyla harekettir.
Derhal istifa etsin

Savcı Sayan: Kılıçdaroğlu ‘paralel örgütün Türkiye şubesi’ olarak çalışıyor. Çünkü paralel örgütün oyunuyla genel başkanlığa oturtuldu. Bir an önce istifa etmelidir.
İlkeleriyle yürümeli

Cevdet Selvi: Bu partinin en kötü günlerinde bile koruyucularındandım. Ama bugünlerde bazı olayları üzülerek izliyorum. CHP, ilkeleriyle yürümesi gereken bir parti. Bu yaşananlar üzüntü verici.
Laiklik tabanına ters

Onur Öymen: Anayasamıza göre dini kuruların siyasi alanda faaliyet göstermeleri yasak. Aynı şekilde laiklik anlayışımıza göre de bunların siyasette yeri olamaz.  

Mayasına uymaz

Prof. Dr. Necla Arat: Biz her zaman cemaat ve böyle yapılara karşı olduk. CHP’nin mayası itibariyle böyle bir yaklaşımı kabul etmek mümkün değil.Kemalist değerlere aykırı, bu olamaz

Algan Hacıoğlu: Cemaat ya da cemaat adı altındaki başka yapılarla ilişki CHP’ye uymaz. Devletin yıllardır içeriden kuşatıldığını anlıyoruz. CHP, bu ülkede demokrasiyi ve laikliği benimsemiş, Kemalist değerlerle siyaset yapan bir partidir.
 

 

AKŞAM

08:28
 // +++
bir önceki genel baskanlarini bir kaset oyunuyla ekale edenler bir sonraki gelenin filmini çekip , onun üzerinden c.h.p yı dizayn ediyorlar...
21 Şubat 2015 08:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler