YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de flaş gelişme "Mansur Yavaş..."
Beypazarı'nın eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifini kabul etti.
CHP'de flaş gelişme "Mansur Yavaş..."
16 Aralık 2013 / 10:03 Güncelleme: 16 Aralık 2013 / 10:08

Bir önceki yerel seçimde MHP'nin Ankara adayı olan Mansur Yavaş, bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gelen teklife yeşil ışık yaktı.

Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Adnan Keskin, Bülent Kuşoğlu, Sinan Aygün ve Fethi Yaşar'dan oluşan heyet, Mansur Yavaş ile görüşerek teklifte bulunmuşlardı. Yavaş ise 'yol arkadaşlarıyla görüştükten sonra' kararını bildireceğini iletmişti. Yavaş, dün 1999'dan 2009'a kadar belediye başkanlığını yaptığı Beypazarı'nda kendisine destek veren hemşerileriyle görüştü.

Beypazarı Öğretmenevi'ndeki toplantıda Mansur'a 'CHP'nin teklifini kabul et' mesajı verildi. Bunun ardından Yavaş da adaylığını açıkladı.

İtirazlar giderek yükseliyor

Mansur Yavaş'ın CHP örgütü içinde rahatsızlığa yolaçtığı belirtiliyor. Önceki gün Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez'in, Alevilerin 'Yavaş' rahatsızlığını Kılıçdaroğlu'na ilettiği kaydedilirken, Adana için düşünülen Aytaç Durak'la ilgili de benzer itirazların yöneltildiği dile getirildi. CHP'de adaylar 22 Aralık'taki PM toplantısının ardından açıklanacak.

 

YENİŞAFAK

10:29
 // Maliki
Yakında cehepe Ankara da Melih Gökçek'ede teklif götürürse kimse şaşırmasın...
16 Aralık 2013 10:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler