YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de dayak skandalı
CHP dehşete düşüren bir dayak skadalı iddiası ile çalkalanıyor.
CHP'de dayak skandalı
22 Eylül 2014 / 03:57 Güncelleme: 22 Eylül 2014 / 03:59

Ana muhalefet partisi CHP, kendi içinde şiddetli muhalefet yapıyor. CHP'li İzmir Güzelbahçe Belediye Başkanı ve 3 partili, kendilerini eleştiren partili 2 kadını dövmek ve dövdürmekten yargılanıyor.

2 yıl önce meydana gelen olayda Güzelbahçe Belediye eski Meclis Üyesi Leyla Cengiz ve Genel Merkez Kadın Kolları eski Komite Üyesi Suzan Sultan Koşar, Belediye Başkanı Mustafa İnce'yi eleştirince tekme tokat dövüldü. Başkanı delege seçimlerini etkileyip halkı tehdit etmekle suçlayan 2 kadın yedikleri dayak sonrasında dava açtı.

Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada olayı anlatan Leyla Cengiz, yumruklanıp Başkan İnce ile birlikte partili Vural Gezer, Onur Günay ve İsmail Kandemir'in de cezalandırılmasını istedi.

Suçlamaları reddettiler

Haklarında darp, hakaret ve suça azmettirmekten 3 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar suçlamaları reddetti. Sanık Onur Günay, iki kadının kendilerine "Hırsızlar, belediye başkanının köpekleri, hırsız çocukları" diye hakaret ettiklerini öne sürdü. Başkan Mustafa İnce ise yorumda bulunmadı.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler