YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de bir istifa daha!
Kırklareli'nin CHP'li Belediye Başkanı Cavit Çağlayan istifa etti
CHP'de bir istifa daha!
11 Şubat 2014 / 11:38 Güncelleme: 11 Şubat 2014 / 11:43

Kırklareli'de yaşanan aday krizinin ardından CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve çok sayıda partiliden sonra Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan'ın da istifa ettiği duyuruldu. Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş, sosyal medya hesabı Twitter'da "Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan istifa etti" yazdı.

Kırklareli'de CHP Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun belediye başkan adayı gösterilmesinin ardından istifalar artarken, Başkan Çağlayan konu ile ilgili henüz açıklama yapmadı.

Didim CHP'de istifalar

CHP’nin Didim'de mevcut Belediye Başkanı Mümin Kamacı’yı adaylıktan almasının ardından başlayan tepkiler kapsamında 4 belediye meclis üyesinin istifa ettiği belirtildi.

CHP Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu sanal alemde yaptığı açıklamada CHP’den istifa ettiğini duyururken CHP’li Meclis üyeleri Vedat Ege, Şehriban Karakış ve Özlem Girgin’in de istifasını sundukları öğrenildi.

CHP’den Kamacı’nın aday gösterilmemesine ilk tepki geldi. 2 dönemdir CHP’den Didim Belediye Meclis Üyeliğine seçilen ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Ahmet Karaoğlu kendisine ait hesabından CHP’den istifa ettiğini duyurduk. Ahmet Karaoğlu hesabında “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına; adaylık sürecinde yaşanan haksızlıkları MYK ve PM’de alınan kararı kabullenmem mümkün değildir. Üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) istifa ediyorum” şeklinde yazdı.

Öte yandan ise CHP’li Meclis üyeleri Vedat Ege, Şehriban Karakış ve Özlem Girgin’in de istifasını sundukları öğrenildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler