YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de açlık grevi sona erdi
Baykal istifasının ardından en çok üzüldüğüm şey CHP'li gençlerin açlık grevine başlaması olduğunu söylemişti. İşte bugün o gençlerle birraya gelen Baykal, gençleri açlık grevinden vazgeçirdi...
CHP'de açlık grevi sona erdi
15 Mayıs 2010 / 13:28 Güncelleme: 15 Mayıs 2010 / 13:28

CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Deniz Baykal’ın görevine geri dönmesi için Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gençlik kolları üyeleri ve partililer, Baykal’ın evinin bulunduğu sitenin önünde toplandı. Açlık grevinde bulunan grup ise Baykal ile yapılan görüşmenin ardından eylemine son verdi.

CHP Genel Merkezi’nde sabah saatlerinde bir araya gelen partililer, yaklaşık 50 otobüslük konvoyla Baykal’ın evine doğru yola çıktı. Polis eskortu eşliğinde, Eskişehir yolunu izleyerek Beysukent’e gelen partililer, Beysukent girişinde otobüslerden inerek, Baykal’ın evinin bulunduğu sitenin önüne kadar yürüdü.

Bu arada, Baykal’ın, açlık grevi yapan gençlerle görüşmesi ve grevi sonlandırmalarını istemesi üzerine, açlık grevi yapan grup eylemine son verdi.

Açlık grevi yapan gruptaki Derya Yetişen, Baykal’la yapılan görüşmeden önce baygınlık geçirdi. Yetişen, otomobille hastaneye götürüldü.

Öte yandan, CHP Genel Merkezinden, açlık grevindeki gençlerin, greve son verdikleri sıradaki açıklamaları konusunda yapılan yazılı açıklamada, "Aydınlık Orucu" adı verilen grevin, oturma eylemi olarak, CHP Kurultayı gününe kadar devam edeceği bildirildi. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler