YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP yargıya gidiyor...
CHP yargıya gidiyor...
15 Şubat 2011 08:44
Cumhurbaşkanı Gül'ün yargı paketini onaylamasının ardından, CHP AYM'ye gidiyor

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'dan Ankara'ya gelişinde Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Yargıtay ve Danıştayda daire sayısının artırılmasına ilişkin kanunla ilgili Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunup bulunmayacaklarına ilişkin soru üzerine ''Yargının konumuyla ilgili olarak Anayasa Mahkemesine başvuracağız'' dedi. Bu konuda dilekçe taslağının hazırlandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, yarın TBMM'deki grup toplantısı öncesinde karar alacaklarını ve ardından başvuru yapacaklarını söyledi.

Milletvekili dokunulmazlıklarına ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, ''Getirsinler. Biz bütün milletvekillerimizin dokunulmazlığının kaldırılmasını isteriz. AKP'lilerinki kalabilir. Onlar kendi dokunulmazlıklarını koruyabilirler. Biz bütün milletvekillerimizin dokunulmazlıklarının kalkması istiyoruz'' dedi. Kılıçdaroğlu, bu konuda eleştiride bulunduğunun ifade edilmesi üzerine de ''Eleştiride bulunduk. Onlara açık çek veriyoruz. Getirin milletvekillerimizin dokunulmazlıklarını kaldırın. Eğer hapse girmesi gereken varsa onlar da hapse girsinler. Belki AKP daha rahat eder böylece'' diye konuştu. (AA)

CHP'li Gök, 15 Şubat salı günü öğleden sonra AYM'ye başvuracaklarını açıkladı.

CHP nin işi bu
 // osman tahmaz
bana chp yi ne ile hatırlıyosun diye sorsalar yapılan işleri. mahkemeye götürmek derim....
15 Şubat 2011 15:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler