YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ya da MHP'den 15-20 milletvekili ayrılıp AK Parti'yle koalisyon kurabilir
Siyasetçi Savcı Sayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in "HDP'li vekillerin istifa edip CHP'ye geçeceği, MHP'nin de CHP'yle koalisyon kuracağı yönündeki" iddiasına farklı bir yorum getirdi.
CHP ya da MHP'den 15-20 milletvekili ayrılıp AK Parti'yle koalisyon kurabilir
22 Ekim 2015 / 08:39 Güncelleme: 22 Ekim 2015 / 09:11

Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan siyasetçi Savcı Sayan seçimden çıkan sonuca göre CHP ya da MHP'den 15-20 tane milletvekilinin partilerinden ayrılıp  AK Parti ile koalisyon kurabileceğini söyledi.

İşte Savcı Sayan'ın o açıklaması:

"Mehmet Ali Şahin Bey'in dillendirdiği proje tutmaz. Şöyle tutmaz. Şimdi mevcut aritmetiğe baktığımızda AK Parti iktidarı tek başına kaybetse bile 5-6 Milletvekili ile kaybeder. Bu ne anlama gelir. CHP, HDP'den milletvekili alırsa HDP'de ancak 5 tane kalır. Geri kalan hepsinin CHP'ye gitmesi lazım. Bu sefer HDP dükkanı kapatıyor. Bir de MHP'liler buna müsaade etmez.

HDP'nin içerisinden 20-30-40 her neyse Milletvekili CHP'ye gitsin, MHP ile koalisyona yanaşsın. Ertesi günü MHP'den 20 milletvekili kopar. Gider yeni bir parti mi kurarlar, AK Parti'ye mi girerler bilinmez. Böyle bir partiyle koalisyona giderler.

Bak ben bir şey daha söyleyeyim. CHP'de de aynı şey olur. CHP bilse ki AK Parti seçimde tek başına iktidara gelmiyor. CHP-MHP ile koalisyon kuracak CHP'nin içerisinden de 15-20 kişi kopar. Bu 15 kişi AK Parti'ye katılmazlar. Ama ayrı bir parti olup AK Parti iktidarına eklemlenebilirler.

Şimdi ben MHP'nin içinde milletvekiliyim. Yeni bir seçime gidilmeyecek. CHP ile AK Parti anlaşıyorsa, 10 milletvekili için ben AK Parti'yi CHP'ye ben neden mahkum edeyim?  15-20 tane Milletvekili gider ayrılır bir parti mi kurar, grup kurar bilinmez. AK Parti ile bir koalisyon kurup, bu ülkeyi idare etmeye çalışırlar."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

7 haziranda olmadı sayan omadı
 // Adem
7 haziranda da benzer şeyler söylüyordun ama olmadı sayın sayan olmadı. maalesef aslanı tazıya boğdurdularrr......
22 Ekim 2015 Perşembe 12:59
kaş yapayım derken göz çıkarmak
 // BATUHAN
sayan hata etmiş bir vekil böyle konuşmamalı, tek başına iktidar olmayı anlatmalı, şimdiden iktidar olamayacağız siz öyle yaparsanız bizde böyle yaparız demiş oysa ki onlar sana destek olmadı olmazda hala düşünemedin mi sayan..?
...
22 Ekim 2015 Perşembe 12:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler