YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ve MHP'ye 'kaset' dizaynının arkasından FETÖ'cü polisler çıktı!
Deniz Baykal ile bazı MHP’lilere yönelik kaset komplosunda, İstihbarat Daire’deki Paralel Yapı üyesi polisler, adreslere gizli kamera yerleştirdi, şantaj görüntüleri çekildi ve ardından da kameralar geri söküldü.
CHP ve MHP'ye 'kaset' dizaynının arkasından FETÖ'cü polisler çıktı!
04 Mayıs 2016 / 07:44 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 07:55

CHP Milletvekili Deniz Baykal'a ait olduğu ileri sürülen bazı görüntüler ile 2011'de bazı isimlerin MHP'den istifasına yol açan kaset soruşturmasının 3 aşamada gerçekleştiği ortaya çıktı. Kaset komplosunda o dönem İstihbarat Dairesi'ne yerleşen FETÖ'cü polislerin görev aldığı belirlenirken, kasetlerin nasıl çekildiğine yönelik ip uçlarına ulaşıldı.

TV HOPARLÖRÜNE GİZLEDİLER

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Baykal ile MHP'li bazı vekilleri hedef alan kumpasta, "gizli tanık" olan çilingirin ifadeleri doğrultusunda FETÖ'nün kurduğu tezgâhı ortaya çıkardı.

Buna göre kaset kumpaslarının kurulduğu dönemde İstihbarat Dairesi Başkanlığı'nda görev alan Gülenci polislerden oluşan 'kaset timi' ilk aşamada belirlenen adreslere kimsenin olmadığı saatlerde çilingir marifetiyle girip ses ve görüntü kaydı yapan gizli kamerayı yerleştirdi. Cihazın kamuflesi ve elektrik akımı için özellikle televizyon hoparlörleri seçildi.

Gizli kameraların görüntü almasının ardından 'kaset timi' ikinci kez söz konusu adreslere girdi.

Yine çilingir yardımıyla eve giren FETÖ polislerinin yerleştirdikleri gizli kamera ve kayıt cihazını sökerek aldıkları anlaşıldı. Yalnızca "Cüppeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye yönelik tezgâh için kurulan kayıt cihazının yerinden alınmadığı öğrenildi.

İŞ DÜNYASI DA HEDEF SEÇİLDİ

Gazeteci Hrant Dink suikastı kapsamında tutuklu bulunan eski İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek'in görev yaptığı döneme denk gelen kaset komplosunun yalnızca siyasilerle sınırlı kalmadığı bilgisine de ulaşıldı.

FETÖ'nün kaset timinin sistematik bir şekilde yol aldığı, örgütün finansman kaynağı olan "himmet"e destek amaçlı iş dünyasına yönelik de şantaj kasetleri oluşturduğu öğrenildi. Kaset soruşturması genişletilerek sürdürülürken, tespit edilen şüphelilere yönelik önümüzdeki günlerde operasyon yapılacağı öğrenildi.

 

SABAH

Deniz Baykal ilk defa...!!!
 // Muhafız
Türkiye'de ilk defa sayın Deniz Baykal; 17 Şubat 2007 tarihinde TBMM'ne verdiği gensoruda Fetö terör örgütünün devlet kurumlarına sızıp,devleti ele geçirmeye çalıştığını belirten raporu TBMM'ne sunmuştu.Bu yaptığının bedelini Fetö terör örgütü sayın Deniz Baykal'a 21 Mayıs 2010 tarihinde kaset komplosuyla ödetmeye kalkmıştır.Yani Deniz Baykal'dan yaptığının öcünü almaya çalışmıştır.Şimdide MHP'yi Meral Akşener üzerinden dizayn etmeye çalışıyor.Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden CHP'yi dizayn et...
04 Mayıs 2016 Çarşamba 15:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler