YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ve MHP'ye anket şoku!
Sonar Araştırma şirketinin bürosu hırsızlar tarafından soyuldu. Hırsızlar şirket içinde bulunan 13 bilgisayarın hard disklerini sökerek çaldı.
CHP ve MHP'ye anket şoku!
29 Ekim 2013 / 19:57 Güncelleme: 29 Ekim 2013 / 20:10

Bu sabaha karşı meydana gelen hırsızlık olayı sırasında hırsızların aynı binanın 6. katında bulunan bir film şirketine de girdiği bilgisayar hard disklerini çaldıkları ve içerde bulunan para kasasını açmaya çalıştıkları öğrenildi. Polis hırsızları yakalamak için soruşturma başlattı.

Mecidiyeköy, Avni Dilligil Sokak 16 numarada bulanan Sonar Araştırma şirketinin bürosuna bu sabah karşı kapıyı kırarak giren hırsızlar içerde bulunan 13 bilgisayarın hard disklerini sökerek çaldı. 4. katta bulunan büroda meydana gelen hırsızlık sabah saatlerinde işyerine gelen temizlikçiler tarafından fark edildi.

Olayın duyulması üzerine polis tarafından soruşturma başlatıldı. Yapılan incelemede hırsızların aynı binanın 6. katında bulunan bir film şirketine de girdikleri tespit edildi. Polis film şirketinde bulunan bilgisayarlarında hard disklerinin çalındığını ayrıca içerde bulunan para kasasının hırsızlar tarafından açılmaya çalışıldığını tespit etti.

Yetkililer olayla ilgili başlattığı soruşturmada iki işyerinde de parmak izi çalışması başlattı. İşyerlerinde bulunan parmak izleri incelenmek üzere Kriminal polis laboratuarına gönderildi. Polis olayda çalınan hard disklerin değerinin 200'er dolar olduğunu belirterek şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldığını söylediler.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler