YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ve MHP'den terör saldırısına ilk tepki
CHP ve MHP'den terör saldırısına ilk tepki
19 Mart 2016 15:02
Beyoğlu'nda gerçekeşen saldırıda canlı bomba dahil 5 kişi hayatını kaybederken 21 kişi de yaralandı. Bombalı saldırıyla ilgili CHP ve MHP'den arka arkaya tepkiler geldi.

Beyoğlu'nda gerçekleşen canlı bomba saldırısından sonra MHP ve CHP'den ilk açıklama geldi.

BAHÇELİ: HAİNLER BAŞARAMAYACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısına ilişkin, "Her ne olursa olsun, kim neyi dayatırsa dayatsın Türk milleti topyekün ayağa kalkarak terörü yenecek, terörizmin üstesinden gelecek kudret ve kuvvete sahiptir. Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak, milli birlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklardır" dedi.

Saldırıların, Türkiye'nin Suriyeleşmesi ve Lübnanlaşması amacına yönelik olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Küresel ve bölgesel efendileri hesabına kiralık tetikçilik yapan canilerin bir yanda Doğu ve Güneydoğu'da kan dökmesi, diğer yanda belirli aralıklarla Ankara ve İstanbul'un kalbini hedeflemesi, Türkiye'nin Suriyeleşmesi ve Lübnanlaşması amacına dönük hunhar bir stratejinin ara duraklarıdır. Türk devleti elinde silah taşıyan, beline bomba saran Türkiye düşmanlarının hakkından gelecek güç ve yeterliliğe sahiptir."

CHP: TÜRKİYE'Yİ TERÖRE ALIŞTIRMAYACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Türkiye teröre alışmayacak, alıştırmayacağız. Türkiye terörü kanıksamayacak, kanıksatmayacağız. Terörü normalleştirmenize izin vermeyeceğiz. Bizler gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyoruz." dedi.

"Yine ölüyoruz, bugün terör bizden çok değerli canlarımızı aldı" diyen Böke, yapılan açıklamalara göre, yaralıların arasında yabancı misafirlerin de bulunduğunu, bu acil şifa dileklerini tüm dünyayla paylaştıklarını bildirdi.

Terörün kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun bir insanlık suçu olduğunu belirten Böke, "Terörü kuvvetle lanetliyoruz ve terörü Türkiye'nin kucağına bırakmış olan herkesi de acilen sorumluluğa davet ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızla birlikte bir kez daha yüksek sesle soruyoruz. Türkiye'yi bu terör bataklığına ve her gün canlarımızı kaybetmeye itmiş olan yol hangi yoldur ve sorumlusu kimdir  Daha bu hafta yaptığımız basın açıklamasında şu sözleri ifade etmiştik. 'Bugün beylik laflarla büyük nutuklar atıp, bir sonraki bombanın canlarımızı almasını mı bekleyeceğiz yoksa terörün nedenlerini, sorumlularını ve alınacak önlemleri ilk iş olarak ele alıp, bir şeyleri değiştirecek miyiz ' Bu soruyu soralı birkaç gün oldu  Bu sorunun üzerine biz yine canlarımızı kaybettik. Biz yine beylik laflarla nutuk atan siyasi sorumluları dinledik, biz bir kere daha hamasetle karşı karşıya kaldık. Oysa ki çok açık bir talebimiz var. Acil önlem alınarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanmalıdır." diye konuştu.

Böke, kaybedilen canları korumakla yükümlü olanın hükümet olduğunu vurgulayarak, bütün siyasi sorumluları bu olay karşısında yeniden kendi siyasi sorumluluklarını değerlendirmeye davet etti.

"Türkiye teröre alışmayacak, alıştırmayacağız. Türkiye terörü kanıksamayacak, kanıksatmayacağız. Terörü normalleştirmenize izin vermeyeceğiz. Bizler gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyoruz"ifadelerini kullanan Böke, bölgedeki milletvekillerin değerlendirmeleri an be an Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile paylaştıklarını aktardı.

Böke, CHP MYK'nın bu konuyla ilgili acil bir değerlendirme toplantısı yaptığını belirterek, "Bu olay son olsun. Bir kez daha siyasi sorumlular, sorumluluklarını yerine getirsin." dedi.

 

 // Hakkı savunan
Sen helak bi partisin CHP yoruma bile layık degilsin...
19 Mart 2016 15:16
 // Hakkı savunan
İşleri güçleri devlete her suçu yamamak siz olsanız napardiniz ağız göz eğip dururdunuz soytarı grubu devletimizden Allah razı olsun onlar hep Hakkın yaninda...
19 Mart 2016 15:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler