YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ve MHP İhsanoğlu'nu yanlız bıraktı
MHP ve CHP’'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kampanyasını oğlu Aziz İhsanoğlu'’nun başında bulunduğu 35 kişilik akraba ekibi yapıyor. Aziz İhsanoğlu, “Ekmek için Ekmeleddin” sloganının da hedefine ulaştığını savunuyor.
CHP ve MHP İhsanoğlu'nu yanlız bıraktı
12 Temmuz 2014 / 11:40 Güncelleme: 12 Temmuz 2014 / 11:44

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun önceki gün Çırağan Sarayı’nda açıkladığı ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganı eleştirilirken, CHP ile MHP’ni İhsanoğlu’nu kampanyada yalnız bıraktığı ortaya çıktı.

Sosyal medyada binlerce eleştiri mesajı alan Ekmek sloganının öyküsünü, İhsanoğlu’nun kampanyasını yürüten oğullarından Aziz İhsanoğlu, Star’a anlattı.

Sloganı eş, dost akraba ve gönüllülerden oluşan 30-35 kişilik ekiple ortaya çıkardıklarını anlatan İhsanoğlu, sloganın sosyal medyada alay konusu olmasına ilişkin ise “Önemli olan burada adayın tanınırlığı ve profilidir, slogan değil” dedi.

Kampanya çalışmalarını amatör ruhla götürdüklerini anlatan İhsanoğlu, şöyle konuştu:

Biz hedefimize ulaştık

“Kısa sürede bir slogan bulmamız gerekiyordu. Çok sayıda e-posta, telefon aldık. Bir beyin fırtınası oluşturduk. Sonunda da isim olarak bunu kim ortaya attı, şu an hatırlamıyorum ama; ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganını ortaya çıkartmış olduk.”

 Sloganı profesyonel yardım almadan geliştirdiklerini anlatan İhsanoğlu, “Profesyonellerle çalışmak istedik ama ‘Falanca bankanın kampanyası bende, politika işi almak istemiyorum’ gibi çeşitli mazeretler öne sürdüler. Biz de kendi ekibimiz olarak bu işin altına girdik.”

Sloganı ekmek olarak belirlemelerindeki amacın tanınırlığı arttırmak olduğunu ifade eden  İhsanoğlu, “Bunu da başardık. Bu sloganla çok sayıda haber ve sosyal medyada konu oldu. Önemli olan tanınırlığı arttırmaktı” dedi.

Turgay Güler Ekmel Bey'i yendi

Muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ekmek lansmanını çağrıştıran ‘Ekmek için Ekmeleddin’’ sloganı tartışılırken, İhsanoğlu slogandan çok memnun olduğunu dile getirip ‘Kısa sürede hashtag olduk’ dedi.

Çatı adayı küçük düşüren lansmanda İhsanoğlu’nun hashtag olmakla övünmesini eleştiren Ülke TV, En Sıradışı Programcısı Turgay Güler “Şimdi ben yoğurt için yazıp kısa sürede hashtag olabilirim. Bu çok övünülecek birşey değil” dedi ve canlı yayında bunun test etti.

Canlı yayında binlerce kişi tarafından Twitter mesajı olarak yayınlanan Yoğurt İçin, önce Türkiye’de 1. sıraya ulaştı ardından dünya gündeminde 3. sıraya , , ardından da Twitter dünya gündemide ise 3. sıradan  girmeyi başardı. Twitter kullanıcıları Yoğurt İçin hashtagini esprilerle süsleyerek tweetlerken, aynı zamanda İhsanoğlu’nun sloganı da eleştirildi.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler