YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP suçluyu bulamadı
CHP suçluyu bulamadı
09 Aralık 2010 08:29
CHP, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin referandum sürecinde astırdığı skandal afişle ilgili disiplin kurulunun yaptığı 3.toplantıdan da bir sonuç çıkmadı.

CHP, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin astırdığı tespit edilen 'başörtülü kadınları rahibelere benzeten skandal afiş'le ilgili bir türlü karar alamıyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Derhal gereği yapılacaktır." sözüne rağmen Yüksek Disiplin Kurulu'nun yaptığı üçüncü toplantıdan da herhangi bir sonuç çıkmadı.

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Derhal gereği yapılacaktır." dediği, 'rahibe afişi'yle ilgili bir türlü karar alamıyor. CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci tarafından hazırlatıldığı ortaya çıkan, 'başörtülü kadınları rahibelere benzeten' referandum afişi, unutulmaya terk edildi.

İhraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Mustafa Değirmenci için üç aydır karar çıkmıyor. Önce delilleri inceleyen Yüksek Disiplin Kurulu, daha sonra tarafları dinleme kararı almıştı. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde üçüncü toplantı yapılarak süreç tamamlandı. Suçlamaları kabul etmeyen Değirmenci'nin, adres olarak gösterdiği İl Başkanı Berhan Şimşek ile İlçe Başkanı Bayram Acar da dinlendi. Ancak değişen bir şey olmadı.

Zaman'a konuşan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gökhan Durgun, son toplantıda Mustafa Değirmenci ile ilgili herhangi bir karar alınmadığını doğruladı. Durgun "Neden karar alınamıyor?" sorusuna, "Son toplantıda bulunmadım, bilemiyorum." cevabını verdi. CHP YDK Başkanı Orhan Eraslan ise konuyla ilgili sorulara cevap vermeyeceğini söyledi.

Zaman'a konuşan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gökhan Durgun, geçtiğimiz günlerde yapılan son toplantıda da Mustafa Değirmenci ile ilgili bir kararın alınmadığını bildirdi. Konuyla ilgili sorumluluğu olduğu iddia edilen herkesin dinlendiğini doğrulayan Durgun, "Buna rağmen neden karar alınamıyor?" sorusuna, "Son toplantıda bulunmadım, bilemiyorum." cevabını verdi. CHP YDK Başkanı Orhan Eraslan ise konuyla ilgili sorulara cevap vermeyeceğini ifade etti.

Bilindiği gibi afiş ilk kamuoyuna yansıdığında CHP lideri Kılıçdaroğlu hükümeti suçlamış, komplonun arkasında AK Parti'nin olduğunu iddia etmiş ve derhal gereğinin yapılmasını istemişti.

Hemen harekete geçen İçişleri Bakanlığı ise afişleri Avcılar Belediye Başkanı'nın astırdığını tespit etmişti. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "Gereği yapılacaktır." demişti.

Mustafa Değirmenci ise medyaya, İl Başkanı Berhan Şimşek'in de afişten haberdar olduğunu açıklamıştı.

Zaman
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler