YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP, otel inşaatı için ağaç katliamı yaptı
Şişli Belediyesi, eski adı Maçka Oteli, yeni adı St. Regis olan binanın önündeki 100 yıllık çınar ağacını kesti.
CHP, otel inşaatı için ağaç katliamı yaptı
01 Mart 2015 / 22:20 Güncelleme: 01 Mart 2015 / 22:26

Sabancılar'ın olan Demsa Holding'in yeniden yaptırdığı eski adı Maçka Oteli olan St. Regis Oteli'in önündeki 100 yıllık çınar ağaçları CHP'li Şişli Belediyesi tarafından katledildi.

 İddiaya göre Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşini arayan Demet Sabancı, otel önündeki asırlık çınar ağaçlarının süit odaların manzaralarını kapattığını söyledi. Nazlı İnönü de bu talebi eşine iletti ve Başkan İnönü'nün emri ile 100 yıllık çınar ağaçları birkaç saat içinde kesildi.
 
CHP, Gezi Parkı'nda ağaçların taşınmasına tepki göstermişti
 
CHP'li Şişli Belediyesi'nin ağaç katliamı akıllara Gezi Parkı ve sonrasında yaşananları getirdi. Park'daki 12 ağacın başka bir yere nakledilmesine tepki gösteren kalabalıklara destek verip "taşınmayı" protesto eden CHP'nin bu katliama ses çıkarmaması şaşkınlıkla karşılandı.

Sabancılar'a tepki

Yeşil sevdalısı oldukları gerekçesi ile Gezi Parkı'ndaki ağaçların taşınmasına tepki gösteren fakat otellerinin manzarasını kapattığı gerekçesi ile asırlık çınar ağaçlarının kesilmesinde bir beis görmeyen Sabancılar'a ise sosyal medya üzerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
 
İşte o tepkilerden bazıları:

Geziciler nerde
 // Boğaçhan
Nerdesiniz Gezici çapulcular? Hani ağaçları çok severdiniz? Kesilmesine razı olmazdınız? Nerdesiniz yalancılar? AKP 12 ağacı taşıyınca ortalığı savaş alanına çevirip ülkemizi dünyaya rezil edip Türk/İslam düşmanlarına "ohh canıma değsin" dedirttiniz. CHP kesince katliam olmuyor dimi? Sizin bu sahtekarlığınız böyle her ağaç katliamında bir kez daha perçinlenecek!...
02 Mart 2015 Pazartesi 10:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler