YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP öldürülen kadın teröristi böyle savunmuş!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesindeki yerleşkesine düzenlediği saldırıda öldürülen terörist Elif Sultan Kalsen, 2012 yılında CHP tarafından mağdur ilan edilmiş...
CHP öldürülen kadın teröristi böyle savunmuş!
02 Nisan 2015 / 01:40 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 03:20

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesine düzenlenen saldırıda öldürülen teröristin Elif Sultan Kalsen olduğunu açıklandı.

Kalen bir polisin şehit olduğu Sultanahmet'teki terör saldırısında da ismi geçmişti. Ayrıca Taksim Meydanı'ndaki polise silahlı saldırıda kaçan kişinin de Elif Sultan Kalsen olduğu iddia edilmişti. Kalsen'in adı, daha önce de, Emniyet'in arama listesindeki "canlı bombalar" arasında yer almış, ancak Elif Sultan Kalsen avukatıyla birlikte adliye önünde yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlamıştı.
Emniyet birimlerinin raporuna rağmen bazı medya kuruluşları Elif Sultan Kalsen'i "mağdur edilen öğrenci" olarak gündeme taşımıştı.

Elif Sultan Kalsen CHP'nin hak ihlalleri raporunda

CHP, "Örgüt propagandası yapmak" suçlamasıyla cezaevinde bir süre tutuklu kalan Elif Sultan Kalsen'e gönderilen ve cezaevi yönetimince uygun bulunmayarak kabul edilmeyen kitaplardan dolayı 2012 yılında Kalsen'e "Nisan ayı İnsan Hakları ihlalleri raporununda" mağdur sıfatıyla yer vermiş.

İşte CHP'nin resmi sitesinde yer alan o belge...

1-791.jpg

 

2-375.jpg

 

HABER 7

 

chp sol terör örgütlerinin baba evidir..
 // atiker
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
02 Nisan 2015 Perşembe 09:48
--
 // cemil
bizde seçimlerde chpyi mağdur edeceğiz....
02 Nisan 2015 Perşembe 08:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler