YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP MYK üyesine suç duyurusu
CHP MYK üyesine suç duyurusu
03 Nisan 2010 11:03
CHP'nin MYK üyesi Kılıç hakkında suç duyurusunda bulunuldu....

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Kaymakamı Şenol Kaya, CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ali Kılıç hakkında, kendisini ''tehdit ettiği ve iftirada bulunduğu'' iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kaya, yaptığı açıklamada Kılıç'ın, 27 Martta, Tunceli İl Kültür Müdürülüğünde düzenlenen CHP İl Başkanlığı Kongresi'nde yaptığı konuşmasında, kendisini tehdit ettiğini ve iftirasına maruz kaldığını öne sürdü.

Kılıç'ın konuşmasında ''Vatandaşlarımızı fişliyor'' ifadesi ile kendisine iftirada bulunduğunu ve ''bunun bedeli ağır olur'' ifadesiyle de kendisini alenen tehdit ettiğini savunan Kaya, bu nedenle Kılıç hakkında Ovacık Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

CHP MYK Üyesi Ali Kılıç, 27 Martta düzenlenen CHP Tunceli İl Kongresi'ndeki konuşmasında, Ovacık Kaymakamı Şenol Kaya ile ilgili olarak, ''Ovacık'ta kaymakamlık yapan bir zatın çalışma sınırlarını aşarak oradaki vatandaşlarımızı fişlediği, akrabalarının BDP ya da başka siyasi partilerde çalıştığını bahane ederek güya açılım yapan hükümetin buradaki temsilciliğini oynuyor. Kendisini uyarıyorum. Sakın buranın insanlarının onuruyla oynama, bedeli ağır olur'' şeklinde ifadeler kullanmıştı.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler