YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP muhalefete başladı!
Seçimler geride kaldı partiler siyasete kaldıkları yerden devam ediyor... Başbakan Erdoğan'a ilk eleştiri ana muhalefet partisi CHP'den geldi. CHP Erdoğan'ı ÖSYM başkanı ve ÖSYM'nin yaptığı sınavlarla vurdu
CHP muhalefete başladı!
16 Haziran 2011 / 12:13 Güncelleme: 16 Haziran 2011 / 12:14

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, 2011-Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nın (STS) 2. Aşama Sınavı'nda geçen yılın tekrarı niteliğindeki soruların sorulmasına tepki göstererek, ''Başbakandan, skandallarla tarih yazan ÖSYM başkanına sahip çıkmasını beklediklerini, kendisine yakışanın bu olacağını'' ileri sürdü.

Altay, yazılı açıklamasında, ÖSYM'de yaşananların artık bir ''skandal'' olmaktan çıktığını belirtti.

Altay, şunları kaydetti:

''Yaşanan skandal değildir, kopya değildir, tam bir kepazeliktir. Bu aslında iktidar şımarıklığıdır. Eğer bir kurum yöneticisi o kurumu çökertiyorsa ve buna rağmen ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı, bakanları o yöneticiye sahip çıkıyorsa o yöneticiden her şey beklenir. Bu saatten sonra kim tutar Ali Demir'i  Bütün iktidar Ali Demir'in arkasında ise sorun Ali Demir'de değil, ona sahip çıkanlardadır. Eskiden güvenilir kurumların başında olan ÖSYM, bugün Ali Demir'le skandallar tarihi yazıyor. En ufak bir hatanın dahi kabul edilemeyeceği bir kurum olan ÖSYM'deki hatalar zinciri gençlerimizin umutları, emekleri ve geleceğini hiçe sayan AKP zihniyeti tarafından görmezden geliniyor. Bu umut tacirleri, bu emek tüccarları ülkemizin geleceği gençlerimizi ciddiye almamakta, onların geleceğini şekillendiren sınavların merkezini skandallar merkezine çeviren Ali Demir'i umursamazca savunmakta kararlıdır.

Tahammül sınırlarını çoktan aşan bu skandallar zincirine 'dur' demenin vakti çoktan gelmiş de geçmektedir. CHP olarak gençlerimizin geleceğini ve emeklerini hiçe sayan bu yaklaşımı kınıyoruz. Başbakandan, skandallarla tarih yazan ÖSYM başkanına sahip çıkmasını bekliyoruz. Kendisine yakışan bu olacaktır. Bakalım ÖSYM Başkanı sorumsuzlukta, hak gasbında ve etik davranıştan yoksunlukta ne kadar daha direnecektir ve daha ne kadar gençlerimizin geleceğini çalmaya devam edecektir.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler