YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP mitingine suç duyursu
CHP'nin Şerefli Koçhisar mitingi ile ilgili Kaymakamlık ''seçim yasaklarının ihlal edildiği'' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu...
CHP mitingine suç duyursu
01 Haziran 2011 / 14:37 Güncelleme: 01 Haziran 2011 / 14:39

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı miting hakkında ''seçim yasaklarının ihlal edildiği'' gerekçesiyle Kaymakamlık tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Şereflikoçhisar Kaymakamı Hasan Kürklü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Mart 2011 tarih ve 186 sayılı kararında ''İlçe Seçim Kurulunca gösterilecek yerlerden başka meydanlarda toplu olarak sözlü propaganda yapılması yasaktır'' ibaresinin yer aldığı hatırlatıldı.

Şereflikoçhisar'da partilerin açık hava toplantısı ve miting gibi etkinliklerini Ekici Mahallesi Pazar Sokak'taki eski pazar yerinde yapması yönünde İlçe Seçim Kurulu kararı bulunduğunu belirten Kürklü, CHP İlçe Teşkilatı tarafından 30 Mayıs'ta düzenlenen mitingin, Tuzgölü Meydanı'nda gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Açıklamada, söz konusu mitingde, yasalara ve hukuka aykırı bir şekilde seçim propagandası yapıldığını ifade eden Kürkçü, şunları kaydetti:

''Bu nedenle CHP İlçe Teşkilatı tarafınca 30 Mayıs'ta Tuzgölü Meydanı'nda yasalara ve hukuka aykırı bir şekilde yapılan açık hava toplantısı ve seçim propagandası nedeniyle, haklarında seçim yasaklarını ihlal etmekten ve Seçim Kanunu'na muhalefetten dolayı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler