YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP-MHP iktidarını altı ayda devirirler
Kripto paralelci hâkim, paralel yapının içerisindeki CHP-MHP ittifakından rahatsızlık duyanların olduğunu ve pek yakında yapı içerisinde çözülmeler olacağını anlattı.
CHP-MHP iktidarını altı ayda devirirler
31 Temmuz 2014 / 18:56 Güncelleme: 31 Temmuz 2014 / 19:07

Kripto paralelci hâkim açıklamasında, CHP-MHP koalisyonunun fazla sürmeyeceğini, paralel yapının hedefinde HSYK seçimlerinin olduğunu ve Gülen Hareketi'nin Erdoğan'ın iktidarından dolayı rahat hareket edemediğini anlattı.

İşte Kripto paralelci hâkimin o açıklamaları:

AK Parti iktidarda olmayınca Paralel Yapı daha rahat hareket eder. CHP- MHP koalisyon iktidarını 6 ayda devirirler Gelinen noktadan bazı paralelciler rahatsız. Ancak itiraz edemiyorlar.

Yakında çözülmeler başlayacaktır

İşte o hakimin anlattıklarının son bölümü;

Sizin gibi halen Gülen Hareketi ile çalışan, ancak devlete savaş açmış olmaktan rahatsızlık duyan kişiler düşüncelerini ifade edemiyorlar mı? Edemezler, ben de dâhil… Hepsi korkuyorlar aslında. Ama şunu belirteyim bu suskunluk uzun sürmeyecek bana göre, yakında çözülmeler başlayacaktır. Çünkü devletin bazı birimleri bu arkadaşlarla irtibat kurmaya çalışıyorlar.

30 Mart seçimlerinde Gülen Hareketi'nin yargı kanadı hangi partiyi destekledi?

Gülen Hareketi  diğer bürokrasi mensupları ve esnaf tabanına da bizde olduğu gibi seçimlerde AK Parti'ye oy kullanmama yönünde talimat gönderdi. Biz bu talimatları yargı mensubu olarak grup imamlarımızdan aldık. Benim bulunduğum il için bize gelen talimatta Büyükşehir için CHP'nin adayına oy verilmesi istendi. İlçe belediyelerinde de duruma göre CHP veya MHP, BBP'nin desteklenmesi istendi. Yani amaç AK Parti'ye oy vermemekti. Şahsım olarak ben bu talimata uymadım. Birçok arkadaşımın da uyduğunu sanmıyorum.

Size göre paralelciler CHP veya MHP'yi neden destekledi?

Seçimden çok önceleri toplantılarda AK Parti'nin Gülen Hareketi'nin boğazını sıkacağını, en azından desteklenen diğer partilerin iktidarlarında belki belli bir süre rahatlama olacağı söyleniyordu. AK Parti iktidarda olmadığı zaman Gülen Hareketi  daha rahat hareket kabiliyeti bulacak, kadrolaşmalar yine takiye ile gizlilikle sürecekti. CHP ve MHP'yi uyutmanın daha kolay olacağı ifade ediliyordu. Örneğin CHP liderinin Meclis'te okuduğu tüm görüşme kayıtları dolaylı yollardan paralel yapı tarafından ulaştırıldı. Bana göre iki muhalefet partisi de tamamen Gülen Hareketi'nin çarkına girmiş durumdalar.

CHP ve MHP'ye bakış nasıl peki?

Örgüt her iki muhalefet partisini de zerre kadar sevmez. AK Parti eğer iktidardan düşse idi bu iki partiyle Gülen Hareketi'nin dansı ancak 6 ay sürerdi. Bir gecede bu iki partinin koalisyonunu devirirlerdi. Son dönem lerdeki tasfiyelerle gücünü biraz kaybetse de hâla Yargıda ve askeriyede inanılmaz güçlüler. Sayın Başbakan bunları tespit etmeli ve derhal temizlemeli. Yoksa Başbakan Erdoğan'ın işi gerçekten zorlaşacak.

Yargı-emniyet ağında koordinasyon

Gülen Hareketi yargı yapılanması ile emniyet yapılanması bağlantısı nasıl?

İki birim de çok koordineli çalışırlar. Adeta paslaşırlar. Bu iki çatı en üst düzeyde Gülen Hareketi imamlarınca koordine edilir. Stratejiler en üst seviyede yapılan görüşmelerde belirlenir. Bu birimlerin temsilcileri düzenli olarak Pensilvanya'ya rapor iletir, oranın talimatını alırlar. Bu birim oldukça kozmiktir. Gülen Hareketi'nin yargı yapılanmasında bulunan birçok meslektaş bu birimi bilmezler. Ergenekon, Balyoz gibi davaların planlamaları Gülen Hareketi'nin bu emniyet ve yargı çatısında bulunan Gülen Hareketi elemanları tarafından yapıldı. Mesela Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) sayın Hikmet Sami Türk Adalet Bakanı iken Gülen Hareketi  mensubu bakanlık bürokratlarınca kuruldu.

Gülen Hareketi için önem arz eden dava dosyalarının hangi mahkemeye düşeceği bu sistem tarafından belirlenir. Yani bu sistemi kuran Gülen Hareketi  dava dosyalarındaki bilgilere her zaman ulaşabilmekte. Sistem Gülen Hareketi  tarafından öyle kuruldu ki başında kim olursa olsun Gülen Hareketi  bu sistemden davalar ile ilgili her zaman bilgi çekebilmekte bundan da kendilerinden başka kimsenin haberi olmamaktır. Bu planlamalar yapılırken hükümetin bundan hiç haberi olmadı.

HSYK seçimlerinde her yol denenecek

Peki önümüzdeki HSYK Gülen Hareketi nasıl bir yol izler sizce?

Gülen Hareketi  Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) ve Yargı Sendikası denilen dernekleri ele geçirmiş durumda. Bu derneklerin kurucuları sosyal demokrat arkadaşlar kendi içlerindeki Gülen Hareketi yargı mensuplarını kendilerinden biliyor. Gülen Hareketi  muhtemelen bu dernekler vasıtasıyla seçime girecek. Yani bu derneklerin yönetimi Gülen Hareketi 'nin kontrolünde olduğundan adayları da Gülen Hareketi  içinden kişilerden seçecek. Diğerleri de kendi adamları seçiliyor sanacak.

Gülen Hareketi  mensubu arkadaşlar Gülen Hareketi'nden olmayan, ortada bulunan yargı mensuplarını ağabeylerinden gelen talimatlarla uzun zamandan beri yemek, gezi davetleri gibi yöntemlerle HSYK seçimlerine yönelik olarak markaja almaya çalışıyor. Ağırlama masraflarını da Gülen Hareketi  karşılıyor. Önümüzdeki seçimde Gülen Hareketi'nin karşısında değişik fikri gruplarının oluşturduğu yeni oluşturulan Yargıda Birlik Platformu denilen bir oluşum var. Eğer adli ve idari yargıda oy kullanacak Gülen Hareketi mensubu dışındaki arkadaşlar Gülen Hareketi'nin bu oyununu fark edip blok halinde bu platformu destekleyecek olurlarsa Gülen Hareketi'nin hiç şansı olmayacak. Bu Gülen Hareketi'nin yargıdaki etkinliği büyük ölçüde biter. Ama HSYK seçimlerinde Gülen Hareketi, etkinliğini kaybetmemek için her türlü oyunu oynayacak, her türlü hileye başvuracaktır.

"Tahliye karşılığı para aktarılıyor"

Paralel Yapı'nın AK Parti'ye yönelik çirkin yolsuzluk iftiralarına ne diyorsunuz?

Ayakkabı kutusu diyorlar, yargıda Gülen Hareketi  mensubu savcıların, hâkimlerin yaptıkları tahliyelerden Gülen Hareketi'ne himmet olarak ne kadar para aktardıklarından haberleri var mı bunların? Bazı sınavlarda soruların Gülen Hareketi mensubu öğrencilere aktarıldığını biliyoruz biz. Benim bazı meslektaşlarımın çocuklarının bu yolla nerelere yerleştirildiğini de biliyoruz. O soruşturmaların savcılıkta nasıl sumen altı edildiğine de şahit olduk. Bu emek hırsızlığı değil de nedir? Hangi dinin kitabında var bu hırsızlık?

Tabi hizmetin tabanı bunları nereden bilecek? Onlara sürekli Başbakan yolsuzluk yapıyor nidaları empoze ediliyor. Gülen Hareketi  halk tabanında meşruiyetini kaybetmiştir. Halk tabanında meşruiyetini kaybeden hiçbir yapılanma âbad olamaz. Bu iş bitmiştir. Artık isyan eder noktaya geldim.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler